۱۱۸ هزار مشترک توزیع برق اردبیل قبض مصرف رایگان دریافت کردند

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: با اجرای طرح ملی "برق امید" ۱۱۸ هزار مشترک این شرکت در استان مشمول برق رایگان شدند و مبلغ مندرج در قبضشان صفر بوده است.

به گزارش ایرنا، مهندس حسین قدیمی روز یکشنبه با بیان اینکه طرح ملی "برق امید" همزمان با سراسر کشور از اول آبان ماه سال جاری در استان اردبیل نیز اجرا شده است، افزود: از زمان اجرای این طرح تاکنون در استان ۷۷۶ هزار قبض برق برای مشترکین صادر شده که از این تعداد ۱۱۸ هزار مشترک به علت کم مصرف بودن از پرداخت هزینه معاف شدند و مبلغ مندرج در قبض آنها صفر بوده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۳ هزار مشترک شهری و ۴۵ هزار مشترک روستایی در استان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی برق شدند، اظهارکرد: اصلاح الگوی مصرف مشترکان خانگی با بهره‌گیری از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده از جمله اهداف اجرای طرح ملی برق امید است.

وی با اشاره به تقسیم مشترکان به سه دسته کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف در این طرح بیان کرد: برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیایی الگوی مصرف تعیین شده و مشترکان به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی مانند تخفیف ۱۰۰ درصدی در تعرفه برق بهره‌مند می‌شوند.

او با بیان اینکه امیدواریم با اجرای این طرح مصرف برق ۲ گروه خوش‌مصرف و پرمصرف کاهش یابد، اضافه کرد: این طرح فرصت مناسبی برای همه مشترکان است که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برخوردار شوند.

وی ادامه داد: گروه پرمصرف بدون اینکه سطح رفاه زندگیشان پایین آید با انجام اقدامات بسیار ساده مانند استفاده از پنل‌های خورشیدی می‌توانند مقداری از برق مصرفی خود را تامین کرده و به گروه کم‌مصرف تبدیل شده و از مزایای این طرح برخوردار باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف، فرهنگ‌سازی، حفاظت از محیط زیست ، کاهش آلودگی و شکل‌گیری روند پایدار تامین برق را از جمله دیگر مزیت‌های اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: مصرف نکردن و کاهش رفاه جامعه از اهداف این طرح نیست بلکه هدف صحیح مصرف کردن و کاربرد منطقی و خردمندانه از انرژی برق توسط مشترکین است.

قدیمی همچنین از راه‌اندازی قبض برق دیجیتال در اپلیکیشن "برق من" خبر داد و افزود: در قبض دیجیتال علاوه بر مشاهده مبلغ قبض، تحلیل جایگاه مصرف برق مشترک نسبت به سایر شهروندان، مشخصات کامل و تصویر چهره و زمان مراجعه بعدی مامور قرائت قابل مشاهده است.

وی اظهارکرد: اینکه مشترک مشمول طرح برق امید می‌شود یا چقدر فاصله دارد و چگونه و با چه راهکارهایی می‌تواند مبلغ قبض برق را صفر کند، از جمله دیگر اطلاعاتی است که قبض دیجیتال در اختیار مشترکان برق قرار می‌دهد.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۴۶۲ هزار مشترک خانگی برق در استان اردبیل ۳۵ درصد در گروه کم‌مصرف‌ها بوده و مشمول دریافت پاداش تخفیف از دولت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha