خرازی: آموزش الکترونیکی ضرورت زندگی امروز است

تهران- ایرنا - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی در ۱۳ و ۱۴ اسفند خبر داد و گفت: آموزش و یادگیری الکترونیکی در دوران همه گیری کرونا به ضرورت زندگی امروز تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار آموزش و دانشگاه ایرنا، سید کمال خرازی روز یکشنبه در نشست خبری چهاردهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی افزود: با توجه به شیوع کرونا آموزش الکترونیکی به عنوان یک ضرورت مطرح است؛ چرا که شرایط کنونی آموزش‌های مجازی را تبدیل به بخشی از زندگی مردم کرده است.

وی به توسعه استفاده از رایانه و فضای مجازی در زندگی روزمره مردم اشاره کرد و اظهار داشت: نسل جوان آمادگی زیادی برای کار با فضای مجازی دارد و آنها به خوبی خود را با آموزش مجازی تطبیق می دهند.

رییس چهاردهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی یادآور شد: در دوران همه گیری کرونا این نوع آموزش به نظام تعلیم و تربیت کشور کمک کرد.

خرازی ادامه داد: در سیستم‌های آموزش مجازی معلمان با تعاملی که با شاگردان خود دارند قادر به ارزیابی کیفیت تدریس خود هستند، ولی این امر در سیستم آموزش عالی الکترونیکی وجود ندارد از این رو کاربرد فناوری‌های نوین در این زمینه وارد شد.

وی همچنین گفت: یادگیری از طریق فضای مجازی و استفاده از این فضا در تمام سنین باید مورد توجه قرار گیرد.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درخصوص تامین بودجه استفاده از اینترنت نیز گفت:دولت موظف است هرکجا که نیازی باشد بودجه آن را نیز تامین کند، در حال حاضر که دنیا در خصوص کاهش هزینه ها، دسترسی راحت به اینترنت را در پیش گرفته است، ایران هم باید در این خصوص کار کند البته دولت تمام تلاش خود را در سال جاری در این خصوص انجام داده است.

خرازی هدف از برگزاری چهاردهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی به صورت آنلاین را بررسی فناوری‌های مورد نیاز برای ارتقای کیفیت آموزش‌های مجازی عنوان کرد.
وی بررسی تجارب کشورهای دیگر در حوزه آموزش مجازی و اخلاق و مسولیت اجتماعی را از محورهای این کنفرانس ذکر کرد و گفت: این کنفرانس با شعار "به سوی یادگیری اثربخش" برگزار می شود که در این راستا ۱۴۲ مقاله ارسال شده است که از این تعداد ۳۶ مقاله فارسی برای ارایه شفاهی و ۴۰مقاله برای ارائه پوستر پذیرش شده است.

رییس کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی یادآور شد:  ۱۰ مقاله به زبان انگلیسی به دبیرخانه این کنفرانس ارسال و پذیرش شده است و یک مقاله هم به صورت پوستر ارایه می شود.
ارایه ۵ سخنرانی با حضور کارشناسان داخلی و خارجی
خرازی برگزاری ۶ نشست تخصصی قبل از برگزاری کنفرانس اصلی را از برنامه‌های این کنفرانس ذکر کرد و افزود: پنج سخنران کلیدی از ایران و کشورهای آلمان، آمریکا، زلاندنو و سوئیس در این رویداد به صورت مجازی شرکت می کنند.
وی یادآور شد: همچنین در حاشیه برگزاری این کنفرانس نمایشگاه سه بعدی از دستاوردهای شرکت‌های فناور و متخصصان حوزه آموزش الکترونیکی به صورت مجازی  برگزار می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =