پزشکان جهادی خراسان رضوی تجلیل شدند

مشهد- ایرنا- ۱۵ نفر از پزشکان جهادی و مسوولان کانون‌های بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی طی مراسمی در مشهد تجلیل شدند.

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی روز یکشنبه در این مراسم گفت: طی ۲ سال اخیر ۶۷۷ هزار و ۵۰۰ خدمت پزشکی به ارزش ۹۰ میلیارد و هشتاد میلیون ریال در مناطق کم برخوردار استان ارائه شده است.
دکتر محسن ذاکریان افزود: ویزیت، دارو، ارجاع درمانی و عمل سرپایی برخی از خدمات انجام شده در طی این ۲ سال است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این مراسم گفت: در طول بحران کرونا بسیج جامعه پزشکی در کنار دانشگاه اقدامات موثر و مهمی را در کنترل و مهار این ویروس به اجرا رساند که به طور حتم هیچ یک از این طرح ها به تنهایی قابل اجرا نبود.
دکتر سید محمد حسین بحرینی با بیان این که بیشتر دانشجویان دانشگاه ها علاقمند به ازدواج هستند اما نگرانی برای تامین مسکن مانع این امر می شود افزود: طرح‌های عملیاتی برای تامین مسکن دانشجویان بدون ایجاد بار مالی برای وزارت بهداشت و دولت وجود دارد اما باید اجرای آن مورد حمایت قرار گیرد و بسیج جامعه پزشکی می تواند در این حوزه تاثیر گذار باشد.
وی ادامه داد: محیط دانشگاه بهترین مکان برای فرهنگ سازی و توسعه جمعیت فرهیخته، سازنده و خلاق محسوب می‌شود اما دانشگاه به تنهایی نمی تواند مشکلات فرزندآوری و ازدواج جوانان کشور را حل کند اما می‌توان در این محیط اقدامات فرهنگ سازی را در میان جوانان انجام داد.
هشتم اسفند به نام روز بسیج جامعه پزشکی نام‌گذاری شده است.

۳۸ کانون بسیج جامعه پزشکی در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =