تسهیل جذب خانواده شهدا و ایثارگران در هیأت علمی دانشگاه‌ها

تهران- ایرنا- دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از تسهیل شدن جذب خانواده شهدا و ایثارگران در برنامه جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها خبر داد.

جواد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا با اشاره به ارایه امتیاز به مشمولان بند پ ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه شامل خانواده شهدا و ایثارگران برای عضویت هیأت علمی دانشگاه ها، افزود: هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تازگی، برخی شرایط برای جذب مشمولان بند پ ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه شامل خانواده شهدا و ایثارگران را تسهیل کرد.

دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره شرایط تسهیل شده اظهار داشت: داشتن اعلام نیاز دانشگاه، صلاحیت عمومی و علمی و داشتن مدرک دکتری تخصصی از جمله شرایط لازم برای هیأت علمی شدن این مشمولان است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: اعلام شرایط علمی،‌ پیش از این برای متقاضیان یاد شده در هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود؛ بر این اساس متقاضی هیأت علمی وزارت علوم باید ۷۰ درصد نمره آخرین فرد برگزیده و متقاضی هیأت علمی وزارت بهداشت باید ۸۰ درصد نمره آخرین فرد برگزیده را کسب کرده باشد.

محمدی درباره کِبَر سن این متقاضیان خاطرنشان کرد: اگر فردی دارای ۴۲ سال یا بیشتر از این سن باشد، با استفاده از شرایط کبر سن می تواند در دانشگاه بماند، از این رو شرط ماندگاری مشمولان یاد شده برداشته شده است؛ چرا که قانون مصوب مجلس شورای اسلامی هم چنین شرطی نگذاشته بود.

وی تاکید کرد که اجرای این شرایط از فراخوان سال ۹۹ جذب هیأت علمی دانشگاه ها که در مهر ماه برگزار شد، باید اجرایی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha