کرونای انگلیسی را جدی نگیریم فرصت جبران نخواهیم داشت

ایرنا - زنجان - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: موضوع مهم روز بحث ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی است که بسیار مسری و پیش رونده بوده و در صورتیکه این ویروس جدی گرفته نشود فرصت جبران نخواهیم داشت.

مصطفی محمدی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه طی یک‌سال گذشته چنین رفتاری از ویروس کرونا مشاهده نشده بود، افزود: درخصوص کرونای انگلیسی و خطرناک بودن آن، اطلاع رسانی‌های لازم انجام و این موضوع در شهرستان ‌ها نیز تبیین شده است.

وی تاکید کرد: اگر پیک جدید اتفاق بیفتد قطعا جهش هم رخ می‌دهد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید نسبت به اقناع‌سازی مردم اقدام کنند، گفت: آنچه که در رسانه‌ها، به‌ویژه از سوی خبرنگاران، باید مورد توجه قرار ‌گیرد، این است که به موضوع بیماریابی و اطلاع رسانی در این خصوص، با دقت بیشتری پرداخته شود.

محمدی افزود: این روند باعث می‌شود تا با کاهش مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها، نسبت به کنترل بیماری، اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: بر خلاف پیش‌بینی‌های انجام گرفته در خصوص مرگ‌ و میر بیش از یک هزارو ۲۰۰ نفر در روز برای ایران اما با همت دولت و همکاری مردم و رسانه‌ها و افزایش قابل توجه تخت‌های بیمارستانی و توسعه زیرساختی، پیش بینی آنها محقق نشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جدی گرفتن بیماری، همچنان باید در راس امور باشد.

محمدی از احتمال پیک کرونایی در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی و فاصله فیزیکی و اجتماعی به خصوص در ایام عید خبر داد و افزود: اگر شرایط یک سال گذشته را مقایسه کنیم قطعا پیک ایام عید را خواهیم داشت و اگر جهشی رخ دهد این پیک زودتر اتفاق می‌افتد.

تا تزریق واکسن کامل برای جمعیت، باید زندگی با کرونا را بپذیریم 

مدیر روابط عمومی  علوم‌پزشکی استان به حجم بالای تولید واکسن و برنامه‌ریزی برای الزام  واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت هم اشاره کرد و گفت: تزریق واکسن در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، اما تا تزریق واکسن کامل برای جمعیت، باید زندگی با کرونا را بپذیریم و با رعایت پروتکل‌ها، این بحث را پشت سر بگذاریم.

محمدی با بیان اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای ۴۶ هزارو ۷۳۱ نفر به بیماری کووید - ۱۹ در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده است، افزود: موارد مثبت فوتی تاکنون یک هزارو ۱۶۴ مورد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =