نماینده ولی فقیه در کردستان: امور تربیتی از رویش‌های انقلاب اسلامی است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امور تربیتی یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است که باید فعالیت‌های این نهاد با رنگ و بو و عطر انقلابی خود تداوم داشته باشد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی  روز یکشنبه در دیدار اعضای ستاد تربیتی آموزش و پرورش استان پرورش و تزکیه را رسالت انبیای الهی، ائمه اطهار و در ادامه آن‌ها وظیفه معلمان و عالمان اعلام کرد و اظهار داشت: خداوند رسول خود را از میان امت برگزیده است تا ضمن خواندن آیات الهی و تبیین مجموعه دین‌، انسانها را تعلیم و تربیت و تزکیه نموده و قرآن و حکمت الهی بیاموزند.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن تربیت و تزکیه از اهداف معماران امور تربیتی است، گفت: مسوولان و دست اندرکاران امور تربیتی باید در مدارس با زمینه‌سازی و به صورت زیبا و جذاب‌، دین را به دانش آموزان معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به شیوع کرونا و تحت شعاع قرار گرفتن کلیه اقدامات از جمله فعالیت مدارس و برنامه های امور تربیتی، و ضرورت آمادگی برای مدیریت برنامه‌ها در دوران پساکرونا، گفت: از الان باید برای سال تحصیلی آینده برنامه‌ریزی کرده و برای برنامه‌های پرورشی و فرهنگی دانش‌آموزان و اقدامات تربیتی آمادگی داشته باشید.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این دیدار با گرامیداشت هشتم اسفند، سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی، گفت:امور تربیتی به تدبیر شهیدان رجایی و باهنر در هشتم اسفند سال ۱۳۵۹ با شعار" مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند" در دستگاه آموزش و پرورش تاسیس و با دمیده شدن روح تربیت‌اسلامی در دانش‌آموزان ، امور تربیتی به عنوان صدقه جاریه در این مدت فعالیت کرده است.

رشید قربانی با اشاره به فعالیت‌های ۴۰ ساله نهاد مقدس امور تربیتی و ارائه خدمات مختلف به دانش آموزان‌، تاسیس این نهاد را اقدامی ارزشمند اعلام کرد و افزود: آشنایی دانش‌آموزان با مبانی تربیتی، مشارکت و نقش‌آفرینی نسل آینده‌ساز در دوران دفاع مقدس و تقدیم بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید از ثمرات و نمود فعالیت‌های امور تربیتی است.

وی انتقال ارزشهای دینی، فرهنگی و انقلابی به مدارس و دانش‌آموزان، ورود نگرش‌های دینی و ارزشهای انقلاب‌اسلامی به نظام آموزش و پرورش و حفظ مدارس ازآفات فرهنگی، عقیدتی و شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف را از مهم‌ترین اهداف تاسیس امور تربیتی اعلام کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین به فعالیت یک هزار و ۶۰۰ مربی، معاون پرورشی و مشاور تربیتی در سطح استان اشاره کرد و گزارشی از اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ارائه داد.

هشتم اسفند با عنوان سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =