امام جمعه تربت‌حیدریه بر تقویت روحیه ایثار تاکید کرد

تربت‌حیدریه- ایرنا- امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: مسوولان کمیته‌های تخصصی کنگره ۱۱۰۳ شهید منطقه تربت‌حیدریه تلاش کنند تا روحیه ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه همگانی شود و البته لازمه تحقق آن ابتدا عمل کردن این فریضه در بین خودمان است.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی، روز یکشنبه در نشست کمیته‌های تخصصی کنگره ۱۱۰۳ شهید منطقه تربت‌حیدریه افزود: یکی از ویژگی‌های گرامیداشت یاد شهدا، ماندگاری نام و یاد این عزیزان است که به طور قطع با تکرار ماندگار می‌شوند.
وی ادامه داد: در مرحله بعدی خاطرات و فرازهای مختلف زندگی آنها که ممکن است در قالب الهاماتی از کتاب، سنت و حتی تقلید از مراجع عظام باشد که باید جمع‌آوری و ثبت و ضبط شوند تا برای همیشه این موضوعات باقی بماند و  آیندگان نیز آن را مورد بهره‌برداری قرار دهند و البته دست نوشته‌ها باید دارای پیام‌ و نیز جهت‌دار باشد.
رییس شورای سیاست‌گذاری کنگره ۱۱۰۳ شهید منطقه تربت‌حیدریه گفت: باید خود را متعبد راه شهدا کنیم زیرا نخستین کسی که سزاوار است این سیره را الگوی خود قرار دهد خودمان هستیم و آنچه آنها عمل می‌کردند ما نیز همان را عمل کنیم.
سرپرست فرمانداری تربت‌حیدریه نیز بر الگوبرداری از نصب تصاویر شهدا در بزرگراه باغچه به مشهد و پیاده‌سازی آن در ورودی‌های تربت‌حیدریه تاکید کرد و گفت: نصب المان‌ها و تصاویر شهدا در ورودی‌های شهر به عنوان چراغ راه هدایت ملت ایران، بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است.
شرافتی‌راد افزود: باید از میز و صندلی‌ها جدا شویم و از ظرفیت‌های مردمی و از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه استفاده کنیم.
وی ادامه داد: امروز مردم رییس نمی‌خواهند، بلکه نیازمند خدمتگزار هستند و بهترین خدمت به شهدا، خدمت به این مردم است که برای انقلاب کم نگذاشتند.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی مقرر کرده ‌است کنگره شهدا در شهرستان‌های مشهد، سبزوار، تربت‌حیدریه، نیشابور و کاشمر برگزار شود.این کنگره قرار بود امسال در نیشابور و کاشمر برگزار شود که به دلیل شرایط کرونا برگزار نشد.
در تربت‌حیدریه نیز قرار است مرداد سال ۱۴۰۰ کنگره برگزار شود اما این کنگره نیز تابع شرایط کرونا است اما دست اندرکاران بیکار ننشسته‌اند و در حال بسترسازی و فراهم آوردن محتوا از جمله ساخت بازی رایانه‌ای، جمع‌آوری خاطرات، تصاویر و دست‌نوشته‌های شهدا هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =