آموزش و پرورش خراسان رضوی "راهیان نور" را به صورت مجازی برگزار می‌کند

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این اداره برنامه و اردوی "راهیان نور" را به صورت مجازی و در بستر سامانه شاد برگزار خواهد کرد.

قاسمعلی خدابنده روز یکشنبه در جلسه هماهنگی اردوی راهیان نور سال ۱۴۰۰ ضمن تسلیت رحلت حضرت زینب (س) افزود: در این مسیر بسیج دانش آموزی و معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

وی ادامه داد: در سالیان گذشته شاهد اشتیاق و علاقه‌مندی فراوان دانش آموزان و خانواده‌ها برای شرکت در برنامه راهیان نور بودیم که این اشتیاق، نشان از میزان اثرگذاری بالای این برنامه ها بر دانش آموزان داشت و روحیه معنوی دانش آموزان پس از بازگشت از این اردوها کامل محسوس بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امور تربیتی صدقه جاریه شهیدان رجایی و باهنر است و  زحمات و تلاشهای مربیان پرورشی و تربیتی طی چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شایسته قدردانی است.

خدابنده با بیان این که شیوع ویروس کرونا طی یک سال گذشته بسیاری از فعالیتهای حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تحت الشعاع خود قرار داده است افزود: فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دستگاه تعلیم و تربیت نیز تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفت و به یک بستر جدید به نام سامانه شاد منتقل شد که این مهم یک سری آسیبها و در کنار آن دستاوردهایی به همراه داشته است.

وی با بیان این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بهبود فضای فرهنگی جامعه کمک‌های شایانی کرده است ادامه داد: ترویج این فرهنگ با رشد مسوولیت پذیری، تعهد، ایمان، اعتقاد، صداقت و درستکاری در دانش‌آموزان عامل ارتقای اخلاق‌مداری در جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که یکی از اولویتهای اصلی دستگاه تعلیم و تربیت در حوزه فرهنگی و تربیتی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است افزود: در این حوزه فعالیت‌های متعددی همه ساله در آموزش و پرورش استان اجرا می‌شود که می‌توان در این زمینه به طرح شهید پژوهی اشاره کرد که منجر به این شد که سال گذشته از حدود ۶۵ جلد کتاب زندگینامه و وصیت نامه شهدا رونمایی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha