یزدی‌ها بیش از چهار هزار خدمت رایگان پزشکی دریافت کردند

یزد- ایرنا - رییس بسیج جامعه پزشکی یزد گفت: به مناسبت برگزاری دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان در اسفندماه جاری در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره)، چهار هزار و ۶۰۰ خدمت رایگان در ۱۰ شهرستان به مردم عرضه شد.

سعید ذاکری روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعزام تیم‌های عمومی و تخصصی پزشکی، معاینه و تامین دارو  و ارایه خدمات فرهنگی و آموزشی مرتبط برای پیشگیری از بیماری‌ها و مقابله با ویروس کرونا اهم این اقدام هاست.

وی ادامه داد: توجه به بیماران خاص، اعزام تیم‌های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و همچنین برخی معلولان و معاینه و توزیع برخی لوازم از دیگر فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی استان با همکاری نهادها و دانشگاه علوم پزشکی است .

این مسوول با اشاره به اینکه ارایه خدمات به مردم و نیازمندان با همکاری برخی دستگاه‌ها و دانشگاه شهید صدوقی یزد ،ادامه دارد، یادآور شد: به برکت برگزاری دومین کنگره شهدا، کار خدمات‌رسانی به مردم در بخش بهداشت و درمان ادامه دارد.

به گفته ذاکری، بسیج جامعه پزشکی یزد علاوه بر ارایه خدمات به مردم مناطق محروم استان، نسبت به اعزام تیم‌های تخصصی و عمومی پزشکی به برخی استان‌های مورد نیاز به خصوص سیستان و بلوچستان اقدام کرد و این اقدام بر حسب ضرورت ادامه دارد.

همچنین فرمانده سپاه الغدیر یزد و دبیرکل دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد دیروز در نشستی با خبرنگاران، هدف از برگزاری این کنگره را گفتمان‌سازی خدمت‌رسانی و استفاده از ظرفیت های درونی استان در کشور ذکر کرد.

سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی با قدردانی از رسانه‌های استان برای پوشش خبری برنامه‌های کنگره، فعالیت رسانه‌ها در این خصوص را به لحاظ کیفی و کمی در تولید محتوی اقدامی مهم خواند و گفت: در کمتر برنامه‌ای شاهد برگزاری نشست های خبری و انعکاس گزارش عملکرد تمامی کمیته‌ها هستیم.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: همانطور شهدا در دوران دفاع مقدس در کشور گفتمان ایجاد کردند، ما نیز گفتمان خدمت رسانی و استفاده از ظرفیت های درونی و مردمی کشورمان را ترویج می کنیم.

وی با بیان اینکه با مشارکت مردم و مسوولان در خدمت رسانی ، امروز شاهد تحقق ۲ برابر برخی برنامه‌های تعریف شده هستیم ، اظهار امیدواری کرد که این گفتمان را در دیگر عرصه‌های کشور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر بخش ها شاهد باشیم.

اجلاسیه نهایی کنگره چهار هزار شهید یزد دهم فروردین‌ماه  سال ۱۴۰۰ همزمان با سالروز قیام مردم این استان علیه رژیم ستم شاهی برگزار می‌شود.

فعالیت بسیج جامعه پزشکی استان در سال ۱۳۸۱ آغاز شد که با همکاری جامعه هدف، مردم و مسوولان  فعالیت‌های گسترده خدمات‌رسانی به نیازمندان را ارایه می‌کند.

هم‌اکنون ۳۲۰ هزار نفر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مردم استان یزد عضو اقشار مختلف عضو بسیج هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =