۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84245953
۰ نفر

برچسب‌ها

ناظران سلامت هلال احمر بر بیش از ۲۶ هزار واحد صنفی زنجان نظارت کردند

زنجان - ایرنا - سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ناظران سلامت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هلال احمر بر ۲۶ هزارو ۸۴۴ واحد صنفی و سایر مکانهای عمومی این استان با هدف مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس نظارت کردند.

علی طاهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با قدردانی از فعالیت و تلاشهای جوانان و داوطلبان عضو افتخاری هلال احمر استان زنجان در ناظران سلامت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: در این طرح ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، توسط این اعضای افتخاری انجام می‌شود.
وی یادآوری کرد: در کنار این نظارت ها، همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در برنامه ناظران سلامت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی انجام می‌شود.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این طرح با توجه به توافق نامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور و این استان نیز در حال اجراست.
طاهری تاکید کرد: از ابتدای شروع طرح ناظران سلامت با همکاری ۲ هزارو ۶۰۰ تیم از اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا فعالیت کرده اند.
وی یادآوری کرد: تاکنون ۲ هزارو ۵۵۳ نفر از اعضای جمعیت هلال احمر استان زنجان در حوزه جوانان و داوطلبان در این طرح مشارکت داشته اند و برای ۳۷ هزارو ۸۶۵ نفر خدمات ارائه داده اند.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پیش از این نیز داوطلبان و جوانان عضو هلال احمر استان در طرح آمران سلامت، تب سنجی و غربالگری شهروندان در مبادی ورودی و خروجی شهرها برای پیشگیری و مهار بیماری کرونا مشارکت داشته اند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =