شبکه فرسوده توزیع آب آشامیدنی شهر " مشهد ریزه " تایباد اصلاح شد

مشهد- ایرنا- مشکل فرسودگی قسمتی از آب آشامیدنی شهر " مشهد ریزه " از توابع بخش میان ولایت تایباد در شرق خراسان رضوی با اصلاح شبکه توزیع آب در این منطقه برطرف شد.

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اصلاح ۲ هزار و ۱۵۰ متر لوله فرسوده در ابعاد مختلف و اجرای خط انتقال آب به طول هزار و ۵۰ متر از چاه روستای " ریزه " به مخزن شهر " مشهد ریزه " از مهمترین اقدامات فنی انجام شده این پروژه بود.

محمد امین باباغیبی افزود: برای این طرح که به صورت مشارکتی با اهالی این منطقه انجام شد افزون بر هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و با این اقدام مشکل آب شرب افزون بر هزار مشترک در این منطقه روستایی برطرف شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جا به جایی، حفر و تجهیز چاه شماره ۲ و سه تایباد، حفر و تجهیز چاه آب آشامیدنی شهر " کاریز " و روستایی " سرخسرا " و " سمنگان " از مهمترین پروژه های در دست اجرای شهرستان آب و فاضلاب تایباد است که برای بهره برداری نهایی از آنها بیش از ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد به فرسوده بودن شبکه توزیع روستایی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شبکه توزیع روستایی تایباد ۳۶۰ کیلومتر است که ۱۰۰ کیلومتر آن معادل ۲۰ درصد فرسوده است.

باباغیبی افزود: در حال حاضر مشترکان روستایی تایباد در حوزه مسکونی، تجاری، صنعتی و سایر مشترکان ۴۱ میلیارد ریال بدهی دارند.

شهرستان تایباد هفت مجتمع آبرسانی روستایی با ۴۸۰ کیلومتر خط انتقال دارد.

این شهرستان ۱۳۸ هزار نفری متشکل از ۲ بخش مرکزی و میان ولایت با ۳۸ روستا در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =