وزیر نیرو ۶ طرح گردشگری مازندران را افتتاح و کلنگ‌زنی کرد

نوشهر- ایرنا - وزیر نیرو روز یکشنبه در قالب پویش « هرهفته الف ب ایران » ۶ طرح گردشگری مازندران را به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح و کلنگ‌زنی کرد.

به گزارش ایرنا ،  این طرح ها شامل سد " سنبل رود " سواد کوه ، سدالیمالات  نور ،  سد صلاح الدین کلای نوشهر ، آببندان " اسب چین " عباس آباد ، سد "برنجستانک " قائم شهر و سد "شیاده" بابل بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران در این آئین که در مجموعه گردشگری سد صلاح الدین کلای نوشهر برگزار شد ، گفت : میزان سرمایه گذاری اولیه از محل آورده مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری و عملیات اجرایی این طرح ها حدود ۱۶۰ میلیارد تومان پیش بینی و هزینه شده است.

محمد ابراهیم یخ کشی افزود : از مجموع این اعتبار حدود ۵۰ میلیارد تومان صرف بهره برداری فاز نخست  سدهای صلاح الدین کلای نوشهر ، شیاده بابل و الیمالات نور شده است و بقیه اعتبارات نیز برای آغاز عملیات اجرایی این طرح ها در گام نخست پیش بینی شده است.

وی گفت : با بهره برداری از این طرح ها ، زمینه اشتغال مستقیم برای دست کم ۱۶۰ نفر و در فازهای بعدی تا یکهزار نفر پیش بینی شده است .

یخ کشی افزود : امروز یکی از کارهای خوبی که ریشه در رویکرد دولت تدبیر و امید دارد انعقاد قراداد با بخش های خصوصی در بخش اجرای طرح های گردشگری است به عبارتی واگذاری ها از نگاه اجتماعی بوده که دولت در این حوزه خوب ورود پیدا کرده است.

وی اظهار داشت : در زمینه سدها ، تاسیسات آبی ، رودخانه ها و آببندان ها در حوزه اقتصادی کارهای اساسی صورت گرفته به طوری که می توان مدعی شد از مجموع حدود ۸۰۰ آببندان در سطح استان مازندران ، حدود ۱۰۰ آببندان شناسایی و اکنون طرح های گردشگری با هدف رونق اقتصادی در آن ها انجام گرفته است که یک مورد آن در منطقه صلاح الدین کلای نوشهر است.

در پایان این آئین همچنین با حضور معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران طرح درختکاری در مناطقی از مجموعه گردشگری سد صلاح الدین کلای نوشهر تحت عنوان شهدای شاخص این شهرستان انجام گرفت. 

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha