گره‌گشایی ازمشکلات بنگاه‌های تولیدی برای حل مشکل کارگران در اولویت است

زاهدان- ایرنا- مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست‌های قانونی کارگران خلاصه نمی‌شود بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه‌های مشکل‌دار برای نیروی کار بسیار حائز اهمیت و از اولویت مهم آنان است.

به گزارش ایرنا کریم یاوری روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این وزارتخانه شناسایی، پیگیری، رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار، تداوم تولید، حفظ حیات اقتصادی، تثبیت و توسعه اشتغال نیروی کار در بنگاه‌های تولیدی دنبال می‌کند.
وی بیان کرد: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست‌های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی‌شود بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه‌های مشکل‌دار در اولویت خواسته‌های کارگران است چراکه با حل مشکلات بنگاه‌ها، کارگران به خواسته‌های قانونی خود دست پیدا می‌کنند.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نکته حائز اهمیت این است که کارگران علی‌رغم تنگناهای معیشتی که با آن مواجه هستند در شرایط تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا همکاری‌های قابل توجه و ویژه‌ای را برای گذر از مشکلات اقتصادی با مدیران، کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار به عمل می‌آورند.
وی ادامه داد: وجود و نقش تشکل‌های کارگری برای ایجاد روحیه بین کارکنان و کارگران برای پیشرفت امور و دستیابی به میزان تولید و خدمات پیش‌بینی شده و برنامه‌های تولیدی و خدماتی بنگاه‌های اقتصادی است به همین دلیل نباید نقش تشکل‌های منتخب و قانونی کارگران و کارفرمایان را در این زمینه نادیده گرفت.
یاوری تاکید کرد: رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار در مرحله اول بر عهده مدیران، کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی است و در مرحله بعد سازمان‌ها و دستگاه‌های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری و بانک‌هایی است که با پرداخت تسهیلات در ایجاد و احداث بنگاه مشارکت دارند. 
وی افزود: نهایتا اگر مشکل حل نشد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و با حضور اعضا و بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط تشکیل جلسه داده و در حل مشکل اهتمام می‌ورزند.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان با همت استاندار و اعضای دخیل در امور بنگاه‌های مشکل دار و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌ها به نحو شایسته‌ای در جلسات مطرح و اقدامات خوبی انجام و در حال انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =