مجمع عمومی کانون رسانه‌های دیداری برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مجمع عمومی کانون رسانه‌های دیداری که بهمن‌ماه سال جاری اعلام موجودیت کرده بود، ۱۹ اسفندماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

کوروش انصاری از اعضای هیات مدیره کانون رسانه‌های دیداری و تهیه‌کننده تلویزیون در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: کانون رسانه های دیداری در راستای صیانت از حقوق و اهداف عالیه تهیه کنندگان که در اساسنامه مصوب شده و برای پیشبرد آن که همانا حمایت از تهیه کنندگان رسانه های دیداری خواهد بود تشکیل گردید و شاهد آن بودیم اولین نشست خبری جهت اعلام رسمی کانون و آغاز فعالیت در بهمن ماه برگزار گردید.

وی افزود: خوشبختانه در این مدت کوتاه کانون با اقبال بی نظیری رو برو بوده و بیش از ٢٥٠ تهیه کننده تاثیرگذار و پیشکسوت و نیروی جوان آینده ساز عضو رسمی کانون شدند. تشکیل اولین مجمع عمومی کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری جهت تصمیم سازی و انتخاب هیات مدیره می تواند دربرگیرنده آرای تمام تهیه کنندگان باشد.

به همین دلیل هیات مدیره کانون مصوب نمود در تاریخ ١٩ اسفند مجمع عمومی کانون به صورت مجازی از طریق نرم افزار انتخاباتی که در دسترس تهیه کنندگان عزیز قرار گرفته است، برگزار شود و با تلاش بی‌وقفه هیات موسس و هیات مدیره و دبیرخانه کانون، آماده برگزاری این رویداد تاثیرگذار هستیم.

صنفی برای تهیه‌کنندگان

کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری که بهمن امسال و در نشستی خبری اعلام موجودیت کرد، هدف از تاسیس خود را تشکیل نهادی تخصصی برای حمایت از تهیه‌کنندگان رسانه‌های مختلف دیداری و حضور نهادی به عنوان رابط بین تهیه کنندگان و سفارش دهندگان عنوان کرد؛ نهادی که پیش از این وجود نداشته و قرار است تا مسیر تخصصی حرفۀ تهیه کنندگان را تسهیل کرده و از طریق آموزش‌های حقوقی به اعضا آنان را به حقوق و وظایف خویش آشنا سازد.

پیشتر علیرضا حائری مدیرعامل کانون رسانه‌های دیداری در اولین نشست مطبوعاتی این کانون عنوان کرده بود: پیش از این تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری در مقابل نهادهای رسمی تنها بودند و ارتباط مساعدی بین این دو (تهیه‌کنندگان و نهادهای رسمی) وجود نداشت چرا که تشکل و نهادی رسمی در این حوزه وجود نداشته و هر ارتباطی هم بود بر اساس شناخت و روابط فردی بود.

بر اساس آنچه بیان شد کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری قرار است وضعیت حرفه‌ای تهیه‌کنندگان این تولیدات را بهبود بخشد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha