۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1072
کد خبر: 84245920
۰ نفر

برچسب‌ها

عزیزی خادم: خادم فوتبال ایران هستم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال گفت: خادم فوتبال ایران خواهم بود و با نگاهی جدید به فوتبال ایران کمک خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» روز یکشنبه پس از انتخاب به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال اظهار داشت: باید از اعضای مجمع به خاطر حمایت از من و «شهره موسوی» تشکر کنم. چون قرار نبود ما امروز در مجمع صحبت کنیم از «حیدر بهاروند»  خواهش کردم این وقت را به من بدهند که از همه شما تشکر کنم.

وی ادامه داد: من خادم فوتبال ایران هستم و با تیم مدیریتی جدید و با تعامل سازنده باید بتوانیم از فوتبال و منافع آن دفاع کنیم. باید بتوانیم فصلی نو و نگاهی جدید را در فوتبال درست کنیم.

رییس جدید فدراسیون فوتبال گفت: اعضای مجمع امروز ثابت کردند نگاه حرفه‌ای دارند و دلسوز این فوتبال هستند. خود را مکلف می‌دانم تا به توسعه فوتبال استانی بپردازم و به لیگ توجه جدی‌تری داشته باشیم. همه در کنار هم نگاه جدیدی را تجربه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: باید از بهاروند و اعضای هیات رییسه فدراسیون و «محمد مهدی نبی» دبیر فدراسیون و همچنین وزارت ورزش و جوانان تشکر کنم.

عزیزی خادم ادامه داد: همه با هم در کنار هم اعتماد و اعتبار را به فوتبال ایران برخواهیم گرداند. از مجلس شورای اسلامی و کمیته ملی المپیک هم باید تشکر کنم.  

ریییس جدید فدراسیون فوتبال گفت: مجددا از اعتمادی که به ما داشتید تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم در فوتبال ایران کارهای بزرگی انجام دهیم.

عزیزی‌خادم در ادامه اضافه کرد: باید از مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال تشکر کنم، این یک اعتماد آگاهانه و منصفانه بود. مجمع در یک فرایند دموکراتیک برگزار شد. امیدوارم با یک نگاه تعاملی و همگرا پاسخ مناسبی به اعتماد آنان بدهم. البته همدلی و هم‌گرایی که در فدراسیون به وجود خواهد آمد باید در راستای توسعه فوتبال ایران باشد. البته در این زمینه تلاش دارم تا اعضای منتخب هیات رییسه را نیز همراه کنم چون آنان بازوان اصلی فدراسیون در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی هستند.  

منتخب مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال ادامه داد: همکاری و تعامل با ظرفیت‌های خانواده فوتبال ایران شرط لازم و اصلی تحقق برنامه‌های من است. این همدلی و هم‌گرایی می‌تواند به توسعه فوتبال ایران کمک کند.  

وی این را هم اضافه کرد که اعضای مجمع با انتخاب خود نشان دادند که استقلال رای دارند و انتخابات دستوری نبود. اتفاقات امروز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال می‌تواند به الگویی برای سایر فدراسیون‌ها تبدیل شود.  

عزیزی‌خادم در تشریح برنامه‌های بلندمدت خود افزود: برنامه باید با همراهی و همدلی تمام اعضای فدراسیون باشد و من در این برنامه‌ها به دنبال یک فوتبال توسعه‌گرا با محور عدالت هستم؛ فوتبالی که فارغ از نگاه سیاسی و جنسیتی باشد. استاندارد سازی، توجه به تیم‌های پایه، توسعه زیرساخت‌ها و تقویت تیم‌ها از مهمترین برنامه‌های من است. البته یکی از مهمترین اولویت‌های من و تیم کاری صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و در این راه تمام توانم را به کار خواهم گرفت. امیدوارم با صعود تیم به جام جهانی شادی به هواداران فوتبال و مردم ایران بازگردد.

عزیزی خادم در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برنامه‌های بلندمدت فدراسیون تصریح کرد: این فدراسیون غیر سیاسی است و باید در آن برنامه بر مبنای عدالت محوری و عدالت توزیعی باشد. فساد در فوتبال را بر نمی‌تابم و نگاه جنسیتی هم ندارم. البته مکلف به شفافیت هستیم. تمام نیروها را بر مبنای صلاحیت سنجی به کار خواهیم گرفت و باید ارکان فدراسیون دارای مدیریت کارآمد باشد. 

منتخب مجمع انتخاباتی فدراسیون با بیان اینکه نگاه سیاسی بر برنامه‌های او تاثیری ندارد افزود: باید به دنبال توسعه فوتبال باشیم. در این راه هم با این دولت و هم دولت بعدی همکاری لازم را خواهیم داشت و با تمامی ارکان نظام هم تعامل می‌کنیم زیرا باور دارم تعامل و هم‌گرایی شرط اصلی توسعه فوتبال به شمار می‌رود. همچنین به دنبال آن هستم تا از تصمیمات خطی و یکجانبه پرهیز کنم زیرا اعضای هیات رییسه نظرات مهم و قابل اجرایی دارند.  

او با بیان اینکه با مسوولیت در فدراسیون فوتبال ایران بیگانه نیست اظهار داشت: من زمانی که در فدراسیون و هیات رییسه بودم نظرات خود را ارائه کردم و مورد استفاده قرار گرفت. نگاه من در مدیریت جدید جذبی است و حذفی نیست. هیات رییسه فدراسیون فوتبال را بازوان قدرتمند فدراسیون می‌دانم و باور دارم آنان در تصمیم گیری باید نقش بسزایی داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha