۱۰ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد

اراک - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: این نهاد حمایتی با هدف خودکفایی مددجویان، در سال جاری ۱۰ هزار و ۳۱۲ اشغال پایدار ایجاد کرده است.

«مجید مومنی» روز یکشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها افزود: این اداره کل طبق برنامه باید پنج هزار و ۲۴۷ شغل  ایجاد می‌کرد ولی اشتغال ایجاد شده ۱۴۰ درصد نسبت به برنامه افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: هفت هزار و ۳۶۶ شغل ایجاد شده به شکل مستقیم و سه هزار اشتغال نیز به شکل غیرمستقیم بوده شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار در قالب تسهیلات، برای ایجاد این تعداد اشتغال در استان پرداخت شده است.

مومنی افزود: استعداد سنجی برای ۲۹ هزار نفر با هدف اشتغال برای خانوارهای تحت پوشش نیز امسال  عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: راهبری شغلی از خدمات جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) است که در قالب این خدمت، آموزش به مددجویان ارایه و محصولات تولیدی از آنان خریداری و اشتغال پایدار ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: مددجویان در راهبری شغلی با نبود بازار فروش محصولات مواجه نیستند بلکه این نهاد با تامین بازار فروش، از اشتغال آنان حمایت می‌کند.

مومنی افزود: یک هزار و ۶۹۱ نفر در استان از طریق راهبران شغلی در استان موفق به اشتغال شده‌اند.

وی گفت: چهار هزار و ۲۰۰ اشتغال امسال با آموزش مهارت برای مددجویان استان ایجاد شده و یک هزار و ۲۰۳ اشتغال نیز از طریق مراکز کاریابی فراهم شده است.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) در طول چهار دهه اخیر معیشت محور بوده اما اکنون توانمندسازی خانواده‌ها، اولویت این نهاد با هدف خودکفایی است.

وی اظهار داشت: فقر در بخش‌های دیگر جامعه به وجود می‌آید و کمیته امداد تولید کننده فقر نیست و خروجی تکانه‌های اقتصادی به کمیته امداد و نهادهای حمایتی باز می‌گردند.

نشست مطبوعاتی مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۷۹۵ سری جهیزیه امسال به نوعروسان به همراه هدیه ازدواج به مردان داده شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: خیران استان ۳۲۰ میلیارد ریال امسال به ایتام و محسنین کمک کردند که این کمک‌ها به شکل مستقیم به حساب خانواده‌ها واریز شده است.

مومنی افزود: کسب عنوان سوم از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در حمایت از ایتام در موضوع «یارمهربان» از جمله موفقیت‌های این نهاد در سال جاری است.

وی اظهار داشت: امسال جشن نیکوکاری به علت شیوع کرونا به شکل مجازی برگزاری می‌شود و خیران نیک اندیش می‌توانند کمک‌های خود را از طریق کارت شماره ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۶۱۴ و یا شماره‌گیری  ستاره ۸۸۷۷ ستاره کد استان، پرداخت کنند ...

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی ۸۴ هزار و ۷۵۳ نفر را در قالب ۴۷ هزار خانوار  تحت پوشش خدمات خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =