۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84245859
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد و باران زنجان را فرا خواهد گرفت

زنجان - ایرنا - رییس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: وزش باد و بارش پراکنده از بعدازظهر سه شنبه /۱۲ اسفند ماه جاری/ هوای زنجان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سونا صرفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزش باد از بعدازظهر چهارشنبه به حد نسبتا شدید خواهد رسید و در برخی مناطق مستعد استان نیز سرعت آن می تواند به میزان ۷۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

وی با بیان اینکه بیشتر بارشها نیز طی روزهای پنجشنبه و جمعه /۱۴ و ۱۵ اسفند ماه/ اتفاق خواهد افتاد که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در حد متوسط به بالا خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان دما، برای اواخر وقت پنجشنبه و روز جمعه نیز بارش برف و باران پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان زنجان، گفت: میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

صرفی، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای در حلب ۸- و ۱۱،  خیرآباد ۶- و ۹،  سجاس ۶- و ۱۰،  باش قشلاق گرماب ۶- و ۱۰،  ابهر ۵- و ۹،  دندی ۵- و ۱۱،  زرین رود ۵- و ۱۲،  گرماب ۴- و ۱۰،  ماه نشان ۴- و ۱۲،  صائین قلعه ۴- و ۱۱،  خرمدره ۳- و ۱۰،  زنجان ۳- و ۱۱، پری ۲- و ۹، نیک پی ۲- و ۱۳، فیله خاصه ۲- و ۱۲، دانشگاه زنجان ۲- و ۱۱، خدابنده ۱- و ۸،  فرودگاه زنجان ۱- و ۱۰، گیلوان ۱ و ۱۷، چورزق ۴ و ۱۷ و آببر نیز ۵ و ۱۵ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =