کرمانشاه یک روز دیگر بدون فوتی کرونا را سپری کرد

کرمانشاه - ایرنا- رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه ثبت نشده و امروز مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در رقم هزار و ۴۸۴ نفر باقی ماند.

«مهدی محمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از بستری‌ شدن ۳۹ نفر در شبانه روز گذشته با علایم ویروس کرونا خبر داد و افزود: همچنین در این مدت ۳۵ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

به گفته او اکنون ۱۴۷ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار بستری و ۴۶ بیمار سرپایی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

محمدی در ادامه افزود: شهرستان‌های پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و صحنه هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارند.

به گفته وی، شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب، جوانرود و روانسر هم آبی است.

۵۰ بیمار کرونایی در بخش‌های ویژه بستری هستند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته در هر ۲۷ دقیقه یک بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری شد، گفت: اکنون ۵۰ نفر از بیماران بستری با حال نامساعد در بخش‌های ویژه بستری هستند.

محمدی افزود: تعداد هفت نفر از بیماران با حال وخیم و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

وی با بیان اینکه تقریبا یک سوم بیماران در شهرستان‌های استان بستری هستند، گفت: بیمارستان‌های فارابی با ۳۱ بیمار کرونایی و بیمارستان گلستان با ۲۷ بیمار کرونایی بیشترین تعداد موارد بستری بیمار در استان را دارند.

او گفت: بیشترین موارد بستری بیماران کرونایی در شهرستان‌ها مربوط به بیمارستان اسلام آباد غرب است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اکنون بیماران کرونایی استان در پنج بیمارستان در شهرستان‌ها و ۹ بیمارستان شهر کرمانشاه بستری هستند، تصریح کرد که ۱۴ بیمارستان از ۲۷ بیمارستان استان بیمار کرونایی دارند.

محمدی بیشترین بیمار با حال وخیم را مربوط به بیمارستان اسلام آباد غرب با سه بیمار کرونایی اینتوبه اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها