مدیرکل بهزیستی بوشهر: خلاقیت و مدیریت در مراکز مثبت زندگی مدنظر باشد

گناوه - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: برای بازدهی و کیفیت مطلوب خدمات رسانی در مراکز مثبت زندگی، خلاقیت، ابتکار و مدیریت مهم است و باید مدنظر آنها قرار گیرد.

علیرضا حاجیونی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز مثبت زندگی  گناوه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای طرح راه‌اندازی مراکز جامع خدمات بهزیستی (مثبت زندگی)، امکان دسترسی به جامعه هدف در همه حوزه‌ها با بکارگیری مددکار کارشناس متخصص و ارائه خدمات بیشتر و تخصصی تر فراهم می‌شود.

وی بیان کرد:  مراکز مثبت زندگی بنا به اهداف از پیش تعیین شده، بر اساس تراکم جمعیت مددجو و نیاز هر منطقه در محلات شهرها و مراکز بخش‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

حاجیونی افزود: در این مراکز برای خدمت رسانی بیشتر به گروه هدف بر خلاف گذشته از مددجو محور به خانواده محور تغییر و به کل اعضای آن تعمیم یافته است.

وی بیان کرد: برای اجرای طرح مراکز مثبت زندگی در استان فراخوان شد که در فاز  اول ۳۳ مرکز راه‌اندازی شده که سهم شهرستان گناوه سه مرکز بوده‌است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: خدمات و فعالیت‌های مددجویی در حوزه‌های اجتماعی و توانبخشی به خانواده افزایش پیدا کرده‌است و مددجویان در مراکز مثبت درصورت نیاز داشتن به آموزش، توانمندسازی و مهارت افزایی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: همه مستمری بگیران و حتی خدمات غیرمستمر در حوزه بهزیستی به مراکز مثبت زندگی واگذار می‌شود و بهزیستی نقش حاکمیتی و نظارتی خواهد داشت.

حاجیونی  ادامه داد: در مرحله اول راه‌اندازی این مراکز، ویرایش و ثبت پرونده‌ها و بازدید از منازل مددجویان صورت می‌گیرد و در فاز دوم اجرای خدمات است.

وی گفت: در نقاطی که برای راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی، مرکز و یا  متقاضی وجود نداشته باشد، همچنان خدمات بهزیستی به مددجویان انجام می‌شود.

                                                                                                

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: دسترسی پذیری مددجویان و سرعت و دقت بالا در ارایه خدمات به مددجویان یکی از اتفاقات و  اهداف مهم راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی است.

وی افزود:  ۲۲ خدمت سطح اول بهزیستی برای مراکز مثبت زندگی تعیین شدهاست که در قبال ارزش خدمات رسانی بیشتر و باکیفیت از آنان خرید و پول پرداخت می‌شود.

رئیس بهزیستی گناوه گفت: با هدف ارایه خدمات سطح یک این سازمان به افراد زیرپوشش، سه مرکز مثبت زندگی در این شهرستان راه‌اندازی شده‌ است که ۲ مرکز در بخش مرکزی و یک مرکز در بخش ریگ است.

مینا شهابی افزود: تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی، گسترش و فراگیری خدمات سازمان، تقویت رویکرد خانواده و اجتماع محور، مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره‌وری، افزایش رضایتمندی مردم و ظرفیت مشارکت بخش غیردولتی، کاهش تصدی گری دولت، بهبود، اصلاح و حذف فرآیندهای موازی از عمده اهداف راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی است.

وی گفت: این مراکز ۲۲ خدمت را در سطح اولیه خدمات اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری برعهده خواهند گرفت که در قبال هر فعالیت، یارانه لازم به آنان از طریق سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

مسئول مرکز مثبت زندگی گناوه گفت: این مرکز  ۵۰۰ پرونده مددجو در سامانه دارد و محلات مال سادات، باباعلیشاه و حرم به حرم را تحت پوشش قرار می‌دهد.

معصومه درایی افزود: این مرکز دارای ۲ مددکار است که از بدو شروع فعالیت ۱۸۵ بازدید از منازل مددجویان صورت گرفته است و تلاش خواهیم کرد به نحو احسن وظایفی را که محول شده انجام دهیم.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =