شهروندان قمی فاقد بیمه، رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

قم- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت قم گفت: شهروندان قمی که هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای ندارند،‌ به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

محمدرضا فخاریان قمی روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: تا پایان بهمن‌ماه امسال، تعداد بیمه‌شده‌های بیمه سلامت در این استان،‌ ۳۰۷ هزار و ۲۰۱ نفر در قالب پنج صندوق می‌باشد.

وی اضافه کرد: از این تعداد، ۸۴ هزار و ۱۳۰ نفر عضو صندوق بیمه سلامت همگانی هستند که دفترچه رایگان دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: عضویت در صندوق بیمه سلامت همگانی تا پایان امسال به‌صورت رایگان و بدون آزمون وسع صورت می‌گیرد و افراد فاقد بیمه می‌توانند برای دریافت دفترچه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

فخاریان خاطرنشان کرد: دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی فقط در مراکز دولتی قابل استفاده است.

به گفته وی،‌ ۱۶ هزار و ۵۱۹ نفر نیز عضو صندوق بیمه ایرانیان،‌ ۵۴ هزار و ۲۲۳ نفر عضو صندوق بیمه روستاییان، ۹۱ هزار و ۶۶۰ نفر عضو صندوق سایر اقشار و ۶۰ هزار و ۶۶۹ نفر عضو صندوق کارکنان دولت هستند.

وی افزود: یک‌هزار و ۹۹ نفر از بیماران خاص به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند؛ البته داروهای غیرایرانی این بیماران تحت پوشش بیمه نیست.

مدیرکل بیمه سلامت قم اضافه کرد: از این تعداد، ۵۶ نفر مبتلا به هموفیلی،‌ ۹۳ نفر مبتلا به تالاسمی، ۳۶۴ نفر بیمار دیالیزی، ۴۶۶ نفر مبتلا به ام اس و ۱۲۰ نفر نیز بیمار پیوند کلیه هستند.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۲۴۳ هزار و ۲۴۳ دفترچه بیمه سلامت صادر شده است.

وی افزود: با توجه به این که سازمان‌های بیمه‌گر به یکدیگر مرتبط شده‌اند، امکان این‌که یک فرد ۲ دفترچه از ۲ سازمان بیمه‌ای داشته باشد،‌ به صفر رسیده است.

فخاریان اضافه کرد: امسال ۱۰ هزار و ۷۷۶ مورد رفع هم‌پوشانی شده است.

وی ادامه داد: ۱۲ دفتر پیشخوان در استان قم با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند که همشهریان برای دریافت خدمات صدور و تعویض دفترچه می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha