جرائم در آمریکا علیه آسیایی تبارها افزایش یافته است

تهران – ایرنا – شیوع ویروس کرونا که رئیس جمهوری سابق آمریکا آن را «ویروس چینی » می خواند، موجب شده طی یکسال گذشته میزان جرم در سراسر آمریکا علیه شهروندان آمریکایی- آسیایی افزایش یافته و به یک معضل امنیتی برای مقامات فدرال بدل شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: جرائم و حملات با سلاح سرد علیه شهروندان آمریکایی-آسیایی تبار نسبت به سال گذشته در شهر نیویورک افزایش یافته است.

بنابراین اعلام اداره پلیس نیویورک، شمار جرائم علیه شهروندان آمریکایی- آسیایی دراین شهر در سال ۲۰۱۹ تنها سه مورد بود که  این آمار در سال ۲۰۲۰ به ۲۹ فقره جرم و جنایت رسیده است.

افزایش جرم علیه شهروندان آمریکایی - آسیایی - آمار اداره پلیس نیویورک

سی ان ان افزود: جرائم علیه شهروندان آسیایی تبار تنها مختص به شهر نیویورک نبوده و این روند افزایش جرائم علیه آسیایی تبارها ، شامل سراسر آمریکا و از جمله «محله چینی ها» در شهر «سانفرانسیکو» نیز هست.

 ادعاهای رئیس جمهوری سابق آمریکا که به گفته کارشناسان دارای خوی نهفته نژادپرستی بوده و منشا انتشار ویروس کرونا  را چین می دانسته ، بطور غیر مستقیم حس انتقام جویی را به آمریکایی های طرفدار خود  القا کرده است،

سی ان ان در ادامه افزود: پلیس نیویورک اعلام کرده، هرچند میزان جرم و جنایت در شهر سانفرانسیکو بطور کل آماری بالایی دارد اما درحال حاضر اولویت این اداره متمرکز بر حفظ جان شهروندان آسیایی تبار است چراکه در شرایط کنونی این گروه از جامعه آسیب پذیر نشان می دهند.

سی ان ان گزارش داد: این مساله باعث آشفتگی ذهنی بسیاری از شهروندان نیویورکی شده و خواستار اقدام از سوی مقامات این شهر شدند.

این شبکه خبری آمریکایی در ادامه گزارش داد: «لتیشا جیمز»  (Letitia “Tish” James) دادستان کل ایالت نیویورک دراین باره گفته است، جرم و جنایت علیه آسیایی تبارها یعنی جرم و جنایت علیه تمامی ما آمریکایی ها، این موضوع در راه پیمایی اعتراض آمیزی که در شهر نیویورک برپا شد مورد توجه چاک شومر سناتور دموکرات مجلس سنا و  «بیل دبلاسیو» (Bill de Blasio) شهردار شهر نیویورک واقع شده و با معترضان درباره این مضعل امنیتی صحبت کردند و گفتند که افزایش این میزان از آمار جرم و جنایت علیه آسیایی تبارها قابل اغماض نیست.

بیل د بلاسیو شهردار شهر نیویورک در جمع متعرضان  به افزایش جرائم علیه آسیایی تبارها

یک شهروند آمریکایی آسیایی تبار به سی ان ان گفت: دیگر هنگامی که از منزل خارج می شوم خود را برای همه چیز آماده کرده ام و برای آنکه مورد حمله غافلگیرانه با سلاح سرد از سوی مهاجمان نشوم ، مانند گذشته در طول مسیر موسیقی گوش نمی کنم، اکنون در ترس به سر می بریم چرا که هر آن ممکن است از هر سمتی مورد حمله با سلاح سرد قرار بگیریم.

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: تنها طی دو روز، هفتم و هشتم اسفندماه، پنج شهروند آمریکایی – آسیایی در شهر نیویورک در نزدیکی عمارت دادگستری و در منطقه بروکلین این شهر مورد حمله قرار گرفته و به شدت مجروح شده اند و وضعیت تعدادی از آنها وخیم گزارش شده است.

محل وقوع جنایت علیه شهروند آسیایی تبار در شهر نیویورک 

 رئیس جمهوری سابق آمریکا با سو مدیریت خود باعث شد تاکنون بیش از ۲۹ میلیون آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شوند که از این تعداد بالغ بر ۵۲۴هزار نفر نیز جان باخته اند، با فرافکنی از ناکارآمدی دولت خود ، شیوع کووید-۱۹ را از مبدا چین و بارها آنرا «ویروس چینی» خوانده بود.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =