ارزش شرکت سهام عدالت کردستان بیش از ۶۷ هزار میلیارد ریال است

سنندج- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان گفت: ارزش دارایی مشمولان انتخاب کننده روش غیرمستقیم سهام عدالت در این استان ۶۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

 محمد عظیم ملک روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۹۵ هزار نفر از مردم استان مشمول سهام عدالت شدند، اظهار داشت: از این تعداد حدود ۵۹ درصد از مشمولان سهام عدالت در استان روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

وی اضافه کرد: براساس آخرین آمار موجود ارزش دارایی مشمولان سهام عدالت استان که روش غیرمستقیم را برای اداره این سرمایه خود انتخاب کردند، ۶۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان افزود: براساس آیین نامه موجود ۳۰ درصد سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان می‌تواند در پروژه‌های استانی و ۷۰ درصد هم در بازار سرمایه از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان اضافه کرد: با توجه به فعالیت هیات مدیره و نحوه سرمایه‌گذاری که با دارایی‌های این شرکت انجام می‌دهند ارزش سهام سهامداران و سود سالانه آنها می‌تواند افزایش یا کاهش پیدا کند.

ملک یادآور شد: مطلب مذکور بیانگر اهمیت وجود هیات مدیره توانمند و متخصص و آشنا به بازار بورس و فعالیت‌های اقتصادی در شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان است بنابراین می‌طلبد مشمولان سهام عدالت روش غیر مستقیم با حساسیت ویژه اقدام به انتخاب افراد اصلح برای هیات مدیره کنند.

کل مشمولان سهام عدالت استان کردستان یک میلیون و ۱۹۵ هزار نفر است و به عبارتی حدود ۷۳ درصد از جمعیت استان را شامل می‌شود که از این تعداد ۷۰۴ هزار و ۱۳۸ نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت ۲۰ اسفند امسال همزمان با سراسر کشور در کردستان هم به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که مشمولان سهام عدالت روش غیرمستقیم بعد از ثبت نام در سامانه سجام به آدرس sejam.ir می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =