اقلام امدادی را در زلزله سی‌سخت خانه به خانه توزیع کردیم

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در زلزله‌ سی‌سخت هیچکس به جز هلال‌احمر کار امداد و نجات را انجام نداد، گفت: در واقع این زلزله از جمله حوادثی بود که با تلاش امدادگران و نجاتگران علاوه بر توزیع چادر، اقلام امدادی را خانه به خانه در میان زلزله‌زدگان توزیع کردیم.

به گزارش ایرنا، کریم همتی روز یکشنبه در آیین قدردانی از خیریه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد همکار با جمعیت هلال‌احمر در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: ۳۸۶ هزار چادر از سال ۱۳۹۰ به بعد از جمعیت هلال‌احمر خارج شده و فقط با کمک دولت ۱۰ درصد آن جایگزین شده است.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم در جمعیت هلال‌احمر همه‌ اقدامات امدادی و کمک‌های جمع شده از سوی خیرین در بحران‌ها را به صورت ریز به ریز جمع آوری و آرشیو کنیم تا اگر نیاز شد به راحتی به اطلاعات جزیی دسترسی کامل داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: قانون مدیریت بحران ایراداتی دارد که ممکن است روند کار امدادگران ما را هم دچار مشکل کند، ما آمادگی داریم تا کنار شما و با همفکری یکدیگر این قانون ‌را بررسی کنیم و به نتایج مناسب برسیم.

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان نیز در این مراسم گفت: اگر در حال حاضر کشور در شرایط قابل قبولی در زمینه بیماری کرونا است شاید دلیل اصلی آن مداخله اجتماعی افراد خیری است که در این زمینه فعالیت کردند.

وی درباره اقداماتی که جمعیت هلال احمر با مشارکت تشکل های مردم نهاد انجام داده است، افزود: توزیع اقلام بهداشتی، تولید مواد ضدعفونی و اقلام حفاظت فردی، تامین تجهیزات حفاظت فردی کادر درمان، آموزش عمومی نکات بهداشتی، برپایی نقاهتگاه بیماران، تجهیز بانک امانات پزشکی و نظایر آن در زمینه‌ مقابله با کرونا از جمله موضوعاتی است که سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر توانسته با کمک خیرین و موسسات مردم نهاد به آنها بپردازد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در یک سال گذشته با مشارکت خیرین موفق شدیم ٢بار به اهالی محله هرندی خدمات لازم را ارائه دهیم، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر در یک سال اخیر برای ۴٣موسسه خیریه و تشکل مردم نهاد مجوز جمع آوری کمک های مردمی صادر کرد.

١١۶میلیارد تومان کمک ها نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد

وی درباره میزان کمک‌های مردمی نقدی و غیر نقدی در ایام شیوع کرونا در کشور گفت: در مجموع ١١۶ میلیارد تومان کمک ها نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد که از این میزان ۵٧ میلیارد و ۴۴٨ میلیون تومان کمک نقدی و ۵٨ میلیارد و ۶٨٨ میلیون تومان کمک های غیرنقدی بوده است.

نصیری با بیان اینکه در ایام کرونا ٢٧ موسسه خیریه به صورت ویژه برای تامین تجهیزات بیمارستان ها اقدام کردند، اظهار داشت: هرکدام از این موسسات خیریه و تشکل های مردم نهاد به عنوان معین یک بیمارستان اقلام مورد نیاز را تهیه کردند و هماهنگی های لازم برای تحقق این مهم از سوی جمعیت هلال احمر انجام شد.

وی درباره ارائه آموزش های لازم در زمینه مداخله در بحران، امداد و کمک های اولیه و ... به اعضای تشکل های مردم نهاد گفت:این آموزش ها در سال آتی به صورت رایگان به همه اعضای تشکل های مردم نهاد و خیریه ارائه می شود.

اسکان بیماران نیازمند در تهران رایگان است

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به اینکه در حال حاضر اسکان بیماران نیازمند که برای درمان باید در تهران حضور پیدا کنند، به صورت رایگان انجام می شود بیان کرد: با تفاهم نامه ای که با شرکت علی بابا منعقد کردیم مقرر شده تا از این به بعد ایاب ذهاب بیماران نیازمند هم به صورت رایگان انجام شود.

۶۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک خیرین تهیه شده است

وی با بیان اینکه با مشارکت خیرین اقلام مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا در بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر تامین شده است، خاطر نشان کرد:در بانک امانات پزشکی هلال‌احمر تاکنون ۴۵۰۰ کپسول اکسیژن و ۶۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک خیرین تهیه شده است.

به گفته وی، ۵۸ ونتیلاتور بیمارستانی هم از سوی خیرین تهیه شده و در مجموع ۱۰۰ ونتیلاتور  توسط هلال احمر به وزارت بهداشت اهدا شده است.

ادامه دارد...

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =