۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 84245703
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ هزار داوطلب ایلامی در آزمون دکتری شرکت می کنند

ایلام - ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: ۲ هزار و ۲۰ داوطلب ایلامی روز جمعه پانزدهم اسفندماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در آزمون دکتری شرکت می‌کنند.

مصطفی نعمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته تعداد شرکت‌کنندگان آزمون دکتری در ایلام ۲ هزار و ۱۸ نفر بود.

وی افزود: یک هزار و ۵۵۹ داوطلب در شهرستان ایلام در این آزمون شرکت کرده که از این تعداد یک هزار و ۱۰۹ داوطلب را آقایان و ۴۵۰ داوطلب را خانم ها تشکیل داده است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام تاکید کرد: این دانشگاه ظرفیت برگزاری آزمون برای بیش از ۲ هزار داوطلب را دارد اما امسال بدلیل شیوع کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک هزار و ۵۵۹ داوطلب در حوزه دانشگاه ایلام حضور دارند.

نعمتی یادآور شد: محل آزمون همه داوطلبان ۲ حوزه فرعی دانشگاه ایلام و دره شهر است.

وی ادامه داد: همچنین محل آزمون ۳۸۱ نفر از داوطلبان زن نیز در دانشگاه باختر است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: ۲۸۰ داوطلب خانم و آقا در شهرستان دره شهر در این آزمون شرکت می کنند.

نعمتی در خصوص داوطلبان مبتلا به کرونا نیز گفت: سال گذشته سه داوطلب مبتلا به کرونا در این آزمون شرکت کردند و آزمون در بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) ایلام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تمهیدات خاص برگزار شد.

وی اضافه کرد: امسال آزمون دکتری برای آن دسته از افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند و یا هم اکنون مبتلا هستند در بیمارستان مصطفی خمینی (ره) ایلام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تمهیدات خاص برگزار و از داوطلبان تقاضا می‌شود بیماری خود را اعلام کنند تا بتوان از انتقال آن به دیگران جلوگیری کرد.

دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۲۶ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =