۲۸۰ طرح بزرگ صنعت آب و برق در سال ۹۹ افتتاح شد

تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: امسال تاکنون ۲۸۰ پروژه مهم و بزرگ صنعت آب و برق از ابتدای مرحله دوم پویش هر هفته #الف ب-ایران افتتاح شده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، "رضا اردکانیان" در مراسم افتتاح  ۳۵ پروزه سازو کاری وزارت نیرو افزود: پویش هر هفته #الف ب-ایران که مرحله دوم آن از ابتدای امسال آغاز شد، اکنون به روزهای پایانی خود نزدیک شده و طرح های مهمی تاکنون به بهره برداری رسیده است.

وی توضیح داد: اکنون در هفته های باقی مانده تا پایان سال بقیه طرح های وعده داده شده در قالب این پویش به بهره برداری خواهد رسید و مراسم اختتامیه آنها نیز برگزار خواهد شد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: امروز از ۳۵ طرح سازو کاری رونمایی شد و تعهد شده بود ۵۰ پروزه ساز و کاری به همراه ۲۰۰ پروژه ساخت و سازی بهره برداری شود که با احتساب طرح های امروز، تاکنون ۲۲۸ طرح ساخت و سازی۵۲ طرح ساز و کاری به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: تاکنون برای بهره برداری از ۲۸۰ طرح به میزان افزون بر ۶۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

اردکانیان افزود: گرچه پروژه های ساخت و سازی جایگاه مهمی در توسعه و عمران کشور دارند اما امروز، روز بزرگ و مهمی در تقویم فعالیت های وزارت نیرو در دولت دوازدهم است.
وزیر نیرو بهره برداری از پروژه های ۳۵ گانه سازو کاری صفحه جدیدی را پیش روی ما و آیندگان در این عرصه و سایر عرصه ها خواهد گشود.
وی توضیح داد: با این پروژه ها به روزی خواهیم رسید که وزارت نیرو به وظیه اصلی خود که نظارت عالیه تحت مدیریت دولت خواهد پرداخت و بقیه امور توسط بخش خصوصی طراحی و اجرا خواهد شد و وزارت نیرو جایگاه خود به عتوان تنظیم‌گر و تدوین کننده مقررات و تسهیل گر خواهد رسید.
اردکانیان گفت: این کار تداوم خواهد یافت و به گونه ای تنظیم خواهد شد تا جزو لاینفک زندگی کاری مجموعه وزارت نیرو شود.
وی افزود: این طرح ها با تحول در رویه های موجود ممکن شده و این تغییر رویه اثر مثبت زیادی دارد.
وزیر نیرو گفت: بسیاری از این طرح ها بدون نیاز به تدوین قانونی جدید و با تغییر نگاه ممکن شده و تعداد کمی از آنها با اخذ مصوبه های جدید از دولت امکانپذیر شده است.
 
تحول بزرگی در گردشگری آبی کشور 
وزیر نیرو گفت: تحول بزرگی در گردشگری آبی کشور آغاز شده و در آینده نزدیک طرح‌های آن یکی پس از دیگری افتتاح خواهد شد.
اردکانیان افزود:حرکتی که در وزارت نیرو با همکاری وزارت میراث فرهنگی،‌ گردشگری و صنایع دستی، بدون نیاز به قانون و مصوبه جدید هیات وزیران، دست اندرکار تدوین ساز و کارهایی شدیم که به کمک آن در کنار کنترل کمی و کیفی و رعایت ملاحظات زیست محیطی، هموطنان بتوانند از دریاچه‌های تازه احداث بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اهمیت بهره‌برداری از طرح‌های سازوکاری گفت: این عرصه تعیین‌کننده‌ای است و حفظ و توسعه آن الزام هایی را بدنبال دارد. 
اردکانیان افزود: واگذاری اموری نکته مهمی است که دیگران هم در سلسله مراتب سازمانی می‌توانند آن را انجام دهند و وظیفه داریم سیستم‌های نظارتی خود را بهنگام، فعال و کارآمد ساخته تا اطمینان از صحت انجام امور مستلزم آن نباشد که همه اختیارات نزد خود حفظ نماییم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha