حضور پرشور در انتخابات سهام عدالت،عملکرد بهتری برای شرکت ها رقم می‌زند

رشت - ایرنا - عضو هیات علمی گروه اقتصاد و حسابداری دانشگاه گیلان تاکید کرد: سهامداران عدالت در انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی باید حضور پرشور و آگاهانه داشته باشند تا افرادی متخصص و کارآمد برای ایفای نقش در این شرکت ها و عملکرد بهتر آنها انتخاب شوند.

دکتر غلامرضا محفوظی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : افرادی که سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی را دارند و روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند در انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت دارندگان سهام عدالت به روش غیرمستقیم در انتخابات هیات مدیره این شرکت ها؛ خاطر نشان کرد: به طور طبیعی هر سهامداری تمایل دارد شاهد عملکرد مثبت و مناسب شرکتی که در آن سرمایه گذاری کرده است باشد، از اینرو شرکت در این انتخابات مهم است.

عضو هیات علمی گروه اقتصاد و حسابداری دانشگاه گیلان بیان داشت: به هر میزان که تعداد افراد شرکت کننده در انتخابات هیات مدیره بیشتر باشد برآیند این حضور، انتخاب افراد متخصص و کاردان برای اداره شرکت ها خواهد بود.

وی بیان داشت: عملکرد مثبت شرکت ها موجب می شود تا قیمت سهام آنها افزایش یابد و این مهم به نفع سهامداران است، بنابراین سهامداران باید از طریق مشارکت در انتخاب هیات مدیره و رای به افراد متخصص، عملکرد شرکت را تقویت کرده و سود سهام خود را تضمین نمایند.

وی افزود: اخیرا افرادی از طریق بورس بخشی از سهام شرکت های سرمایه گذاری را خریداری کرده اند که به نظر می رسد هدف آنها حضور در هیات مدیره این شرکت ها از طریق آرای به دست آمده است، لذا عدم حضور سهامداران عدالت در انتخابات منجر به آن می شود که این افراد از طریق خرید صرفا چند میلیارد تومان سهام، مدیریت شرکت های سرمایه گذاری که  چند هزار میلیارد تومان است را تصاحب کنند.

دکتر محفوظی توصیه و تاکید کرد : سهامداران عدالت در انتخابات هیات مدیره حضور گسترده ای داشته باشند تا با انتخاب مدیران شایسته، عملکرد شرکتهای سرمایه گذاری را بیش از پیش ارتقا دهند و خودشان در اداره دارایی هایشان ابتکار عمل را به دست گیرند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر اغلب شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرفته شده اند بنابراین از طریق کارگزاران بورس می توان سهام شرکت های مذبور را خریداری نمود و به راحتی سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی شد.

دکتر محفوظی درباره دلایل تفاوت ارزش شرکت های سرمایه گذاری در استان های مختلف اظهار داشت: جمعیت استان ها و تعداد افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند در هر استان با دیگری متفاوت است و به نسبتی که تعداد سهامداران غیرمستقیم در یک استان بیشتر باشد، ارزش و اندازه آن شرکت هم بیشتر خواهد بود.

یک میلیون و ۹۳۱ هزار و ۶۱۵ نفر از جمعیت ۲.۵ میلیون نفری استان گیلان سهام عدالت دارند که از این تعداد یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۰۷ نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.

حدود ۶۸۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۰۷ نفر که روش غیرمستقیم را برگزیده و در سامانه سجام ثبت نام کرده اند ضمن اینکه نام نویسی در این سامانه ادامه دارد و تاکنون زمانی برای آن در نظر گرفته نشده است لذا سهامداران به روش غیرمستقیم برای شرکت در انتخابات هیات مدیریت شرکت های استانی سهام عدالت حتما باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت ماه جاری برگزار می شود، ۵۵ نفر در این استان نامزد انتخابات استانی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت شده اند، صلاحیت این افراد تا ۱۵ اسفند ماه بررسی و اعلام می شود، سهامداران سهام عدالت به روش غیرمستقیم می توانند از بین این افراد در روز انتخابات استانی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت، پنج نفر را برگزینند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =