۴۲ هزار گروه جهادی سازماندهی شده است

تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی ساماندهی و سازماندهی جریان‌های جهادی را برعهده دارد؛ به نحوی که اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی فعالیت می‌کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمد زهرایی در سومین همایش «ره نشان گروه‌های جهادی» با موضوع هنر و رسانه که در مجتمع حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، اظهار کرد: بسیج سازندگی سال ۱۳۷۹ تاسیس شده و این زمانی است که جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی ادغام شد. تشکیل این قشر از بسیج بدین منظور بود تا تفکر و اقدام جهادی از بین نرود.

رییس سازمان بسیج سازندگی افزود: بسیج سازندگی ساماندهی و سازماندهی جریان‌های جهادی را برعهده دارد؛ به نحوی که اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی فعالیت می‌کنند، در گام بعدی جریان جهادی باید به جبهه جهادی تشکیل شود، از سوی دیگر اجرای پروژه‌های کوچک و زود بازده و عام‌المنفعه را انجام می‌دهد.

زهرایی عنوان کرد: بسیج سازندگی در بیش از ۱۰ هزار روستا و مناطق محروم حاشیه شهرها فعالیت جهادی می‌کند، ماموریت بعدی بسیج سازندگی فعالیت در اقتصاد مقاومتی است که راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه است که تاکنون ۲۴ هزار صندوق قرض‌الحسنه راه‌اندازی شده که این صندوق‌ها تا امروز بیش از پنج هزار میلیارد تومان گردش مالی داشتند و توانستند ۷۰ هزار شغل را ایجاد کنند بدون اینکه بسیج بخواهد در این صندوق‌ها تصدی‌گری داشته باشد.

وی افزود: در کرونا جهادگران بسیجی به کرونا حمله کردند و همانند شب عملیات فتح خرمشهر عمل کردند زیرا در ایام شیوع کرونا گروه‌های جهادی علاوه بر فعالیت در تولید ماسک و ‌محلول‌های ضدعفونی، تعداد ۱۵۰ هزار طلبه بسیجی برای تغسیل و تدفین متوفیان کرونایی اعلام آمادگی کردند.

رییس سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: یکی از مولفه‌ها برای قوی شدن استفاده از گروه‌های جهادی است؛ به عبارت دیگر اگر دشمن ۴۲ هزار گروه جهادی داشت که بخشی از اینها مانند پزشکان به صورت تخصصی فعالیت می‌کردند کارهای بزرگی می‌توانست انجام دهد.

زهرایی اضافه کرد: برای تعامل با رسانه‌ها از کسانی ‌که در گروه‌های جهادی حضور دارند و کار رسانه‌ای انجام ‌می‌دهند، به رسانه‌ها معرفی می‌شوند؛ همچنین کارگروه رسانه با حضور نمایندگان رسانه‌ها تشکیل خواهد شد و در ادامه اقدامی مشترک با جریان رسانه‌ای کشور توسط کارگروه رسانه‌ای که تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha