۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 606
کد خبر: 84245651
۰ نفر

برچسب‌ها

باشگاه‌های غواصی ساماندهی می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته غواصی گفت: رسیدگی به وضعیت باشگاه‌های غواصی و ساماندهی آنها از طریق صدور «پروانه فنی» توسط فدراسیون نجات غریق و غواصی یکی از برنامه‌های مصوب در این کمیته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از فدراسیون نجات غریق و غواصی، «امیرحسین فروغ» افزود: تا پیش از این فدراسیون نظارت مستقیم و قابل توجهی بر روی فعالیت باشگاه‌های غواصی نداشت، بنابراین رسیدگی به وضعیت کلوپ‌ها و باشگاه‌های غواصی به گونه‌ای که شرایط برای نظارت لازم مهیا شود، یکی از اولویت‌های کمیته غواصی در نظر گرفته شده است.  

وی تصریح کرد: باشگاه‌های غواصی معمولا در مناطق آزاد مانند جزیره کیش و قشم تشکیل و آغاز به کار می‌کنند. تا به امروز روال آغاز به کار این باشگاه‌ها اینگونه بوده که مجوز لازم برای فعالیت را از سازمان گردشگری مناطق آزاد دریافت می‌کردند؛  در واقع فدراسیون نجات غریق و غواصی در این زمینه هیچ دخالتی نداشت و به همین دلیل نظارتی هم نمی‌توانست بر فعالیت آنها داشته باشد.  

سرپرست کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی خاطرنشان کرد: اشکال این روال کاری زمانی بیشتر نمایان می‌شد که اگر تخلفی در کلوپ‌ها و باشگاه‌های غواصی صورت می‌گرفت، فدراسیون نمی‌توانست برای بررسی موضوع و رسیدگی به آن ورودی داشته باشد چرا که نه نقشی در شکل‌گیری و آغاز فعالیت آنها داشت و نه از جایگاه نظارتی برخوردار بود.  

وی صدور «پروانه فنی و فعالیت» از طرف فدراسیون،  برای کلوپ‌ها و باشگاه‌های غواصی را به عنوان راه حل منطقی و قانونی جهت برطرف کردن این مشکل عنوان کرد و گفت: باشگاه‌های غواصی اخذ پروانه فنی و فعالیت را از کمیسیون ماده ۵ استان خود پیگیری می‌کنند اما درست این است که اخذ پروانه فنی از فدراسیون به عنوان پیش نیاز جهت دریافت مجوز کمیسیون ماده ۵ الزامی شود.  

فروغ یادآور شد: برای ساماندهی باشگاه‌های غواصی این موضوع را در دستور کار قرار دادیم. اینگونه شرایط برای نظارت لازم بر فعالیت تمام کلوپ‌ها و باشگاه‌ها که به نام غواصی فعالیت می‌کنند، مهیا می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =