۱۰ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84245646
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار طالبان برای جنگ بی‌سابقه در افغانستان

کابل - ایرنا - انس حقانی عضو هیأت مذاکره کننده طالبان با اشاره به تجهیز این گروه به سلاح های پیشرفته، هشدار داده است اگر آمریکایی‌ها در ماه می از افغانستان خارج نشوند جنگی بی سابقه آغاز خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، انس حقانی پسر بنیانگذار شبکه حقانی و برادر سراج الدین حقانی در توئیتی اعلام کرده است: ما تکنولوژی استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را داریم و به راکت‌های پیشرفته مجهز هستیم.

به گفته حقانی، این بار اگر طالبان جنگ را با دشمنان از سر بگیرند، به صورتی خواهد بود که تاکنون مشاهده نشده است.

وی افزود: اخطارهای آمریکا و ناتو برای ادامه حضور تاثیری بر ما ندارد. ۱۵ سال پیش ما با امکانات ناچیز نظامی جنگ را آغاز کردیم، اما امروزه تجهیزات نظامی فراوانی با تکنولوژی جدید و هواپیمای بدون سرنشین و موشک داریم.

انس حقانی که چند سال در زندان دولت افغانستان بسر برده است، یک و نیم سال پیش با فشار آمریکایی‌ها با دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل که در اسارت طالبان بودند، مبادله شد و اکنون عضو هیأت مذاکره کننده طالبان در دوحه است.

توافق‌نامه دوحه بین آمریکا و گروه طالبان در ۲۹ فوریه سال گذشته امضاء شد و اکنون دولت بایدن دستور بازنگری در این توافقنامه را داده و برخی منابع آمریکایی هم گفته اند که احتمال لغو و یا تعدیل توافقنامه صلح با طالبان وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =