رسیدگی به ۴ پرونده در دادگاه مطبوعات

تهران - ایرنا - سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات از رسیدگی به چهار پرونده در دادگاه مطبوعات خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از هیات منصفه دادگاه مطبوعات، احمد مومنی راد اظهارداشت: روز یکشنبه ۱۰ اسفند سال ۱۳۹۹در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی چهار پرونده بررسی شد.

وی ادامه داد: پرونده اول مربوط مدیر مسئول خبرگزاری «ایرنا» با اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی  بود که پس از تشکیل دادگاه وکیل شاکی رضایت خود را به ریاست دادگاه اعلام کرد و پرونده مختومه شد.

مومنی‌راد اضافه کرد: پرونده دوم مدیر مسئول «پایگاه انتخاب خبر» با اتهام نشر مطالب خلاف واقع و پخش شایعات رسیدگی شد که هیات منصفه باتفاق آراء متهم را در اتهام فوق الذکر مجرم دانست و نیز باتفاق آراء ایشان را در این اتهام مستحق تخفیف ندانست.

سخنگوی هیات نصفه دادگاه مطبوعات گفت: پرونده سوم مدیر مسئول «پایگاه خبری نفت ما» با عنوان اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و با دو شاکی ریدگی شد و هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم ندانست و در مورد شاکی دوم وکیل شاکی  رضایت موکل در همه اتهامات  از جمله اتهام توهین و افترا به دادگاه اعلام کرد و از نظر دادگاه پذیرفته شد.  

وی افزود:‌ پرونده چهارم مدیر مسئول روزنامه «عطریاس» به اتهام نشر اکاذیب بود که هیات منصفه با اکثریت آراء در موضوع اتهام نشر اکاذیب متهم را مجرم دانست و با اکثریت آراء متهم را مستحق تخفیف ندانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =