تعداد کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی ۷۶ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد کارگران دارای حقوق معوق این استان از چهار هزار و ۴۳۱ نفر در پایان بهمن ماه پارسال به یک هزار و ۴۲ نفر در سال جاری رسیده که بیانگر کاهش ۷۶ درصدی است.

«محمدتقی آبایی‌هزاوه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد ماه‌های دارای حقوق معوق کارگران این استان نیز از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل، ۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: پارسال در این موقع از سال، کارگران استان مرکزی دارای ۱۳۶ ماه حقوق معوق بودند اما امسال این رقم به ۸۹ ماه کاهش یافته است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۲۶ واحد تولیدی استان مرکزی دارای حقوق معوق هستند که تا بهمن ماه پارسال این عدد ۳۵ واحد بود و این بخش نیز با کاهش ۲۶ درصدی همراه است.

آبایی هزاوه تصریح کرد: از مجموع ۱۲ شهرستان استان مرکزی، کارگران واحدهای تولیدی پنج شهرستان آشتیان، خنداب، دلیجان، شازند و کمیجان هیچ حقوق معوقی طلب ندارند.

وی گفت: تلاش‌های زیادی برای کاهش هرچه بیشتر حقوق معوق کارگران استان مرکزی به کار گرفته شده و این مهم همچنان با جدیت ادامه دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: کارگران از ارکان مهم رونق اقتصادی و جهش تولید هستند و این قشر در توسعه کشور نقش آفرینی های زیادی داشته و دارند.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است و این استان به دلیل وجودسه هزار واحد صنعتی و تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک، یکی از مناطق کارگری کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =