آیت الله اختری: امام علی(ع) معجزه خداوند است

تهران-ایرنا-مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا و جمعی از علمای جهان اسلام و مسیحیت در این وبینار به بیان ویژگی های امام علی(ع) از جمله شجاعت، عدالت و بلاغات آن امام همام پرداختند.

آیت الله محمد حسن اختری در هفتاد و سومین اجلاس بین المللی مجازی تحت عنوان "امام علی(ع) میزان عدالت انسانی" که به همت موسسه بین المللی امام المنتظر و با همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد بین المللی عاشورا برگزار شد، درباره شخصیت ملکوتی و بی نظیر امام علی(ع) به قرائت آیه ای از قرآن مجید مبنی بر اینکه "یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ  وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ"(می خواهند نور خدا را را با نیرنگ خود خاموش کنند ولی خداوند اراده فرمود که این نور خاموش شدنی نیست هر چند کافران را ناخوشایند آید"، پرداخت.
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا با اشاره به ویژگی ها و فضائل امام علی(ع) که تاکنون پنهان مانده است، تصریح کرد: بسیاری از بزرگان، علماء، رهبران مذاهب اسلامی و مسیحی، این امام بزرگوار را معجزه خداوند دانسته اند و این شخصیت بزرگوار را بالاتر از کلام مخلوق توصیف کرده اند.
وی در ادامه سخنان علمای اهل سنت و رهبران فرق اسلامی را در مورد شخصیت حضرت علی (ع) نقل کرد.
اسقف عصام درویش نیز در بخش از این وبینار با اشاره به عدالت، علم و بلاغت امام علی(ع)، اظهارداشت: سخنان حضرت علی(ع) به عنوان یک شخصیت جهانی، در تاریخ جاودان است و هرکسی در برابر او تعظیم می کند و از سخنانش شگفت زده می شود چنانچه پروفسور کارل در کتاب "محمد الگوی والا" می گوید"چاره ای جز اینکه او را دوست بداریم و به او عشق بورزیم نداریم زیرا امام علی جوانی دارای شرافت، عزت نفس، رحمت، دوستی، شجاعت و ایثار بود و شجاعت او با رحمت و مهرابنی درآمیخته بود.
حاج حبیب الله بلوق، رئیس موسسه بین المللی امام منتظر نیز در سخنانی با تاکید بر اهمیت و ضرورت تاثیرگذاری این نوع از فعالیت های فکری و فرهنگی، بیان کرد: بیان اندیشه ها وسیره پیامبر اکرم(ص) و حضزت علی(ع) گنجینه ای گرانبها است.
آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده ولی فقیه در عراق نیز در سخنانی به نحوه تعامل امام علی(ع) با مردم سخن گفت.
همچنین خانم دکتر هویدا جبق از ایتالیا با عنوان "ولایت و مفاهیم آن"، حجت الاسلام و المسلمین سید شفقت حسین مسئول روابط خارجی حزب شورای وحدت اسلامی پاکستان درخصوص "عدالت امام علی(ع) " و شیخ ابوشوکت از کشمیر هند درباره " شجاعت امام علی(ع) " سخن گفتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha