تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونایی در دوبلین به خشونت کشیده شد

لندن – ایرنا – تظاهرات صدها ایرلندی در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در دوبلین روز شنبه با مداخله پلیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش ایرنا، ماموران پلیس معترضان را باتون مورد حمله قرار داده و با توسل به زور تلاش کردند  تا آن‌ها را متفرق و از ادامه راهپیمایی منصرف کنند. شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی پس از تجمع در خیابان پر تردد «گرافتون»، به سمت مرکز شهر راهپیمایی کرده و با سردادن شعارهایی خواستار پایان محدودیت‌های کرونایی شدند.

زد و خورد بین پلیس و معترضان پس از آن شدت گرفت که تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد یکی از معترضان ترقه‌ای را به سمت پلیس پرت کرده و مقابل صورت یکی از ماموران منفجر شد. سایر معترضان نیز با پرتاب اشیائی مانند قوطی و بطری نوشابه به سمت پلیس حمله ور شدند.

«نیل ریچموند» نماینده پارلمان ایرلند، برگزارکنندگان این حرکت اعتراضی را میهن‌پرست‌های خودخوانده‌ای توصیف کرد که از ترس مردم در همه‌گیری کرونا سوء استفاده می‌کنند. وی در گفت‌وگو با نشریه ایندیپندنت افزود که این تظاهرات از همان ابتدا بر پایه تئوری توطئه شکل و توسط افرادی مورد حمایت قرار گرفت که تلاش کردند تا از وحشت عمومی بهره برداری کنند.  وی تصریح کرد که این افراد تهدید روشنی علیه سلامت جامعه و با این کار مایه شرمساری پایتخت هستند.

«سایمون هریس» وزیر آموزش عالی ایرلند نیز حرکت اعتراضی امروز را محکوم کرد و در توئیتی نوشت: این یک تظاهرات نبود. بلکه حمله علیه تلاش‌های ملی ما برای مهار کروناست. وی اهانت به ماموران پلیس را نیز مایه شرمساری و رسوایی توصیف کرد.

ایرلند از ابتدای زمستان تاکنون در قرنطینه کامل قرار دارد.طبق مقررات بهداشتی، افراد تنها در صورتی می‌توانند از خانه خارج شوند که دلیل موجهی داشته و بیشتر از ۴ کیلومتر از محل سکونت خود دور نشوند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها در طول ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۷۷۳ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند. دولت ایرلند اعلام کرده که موعد تجدید نظر برای کاهش محدودیت‌های کرونایی ۵ آوریل یعنی یک ماه نیم دیگر تعیین شده است.

تاکنون ۳۷۳ هزار و ۲۸۰ نفر در ایرلند واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. ایرلند حدود ۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =