استاندار : حل مشکلات سیستان و بلوچستان نیازمند نسخه جداگانه است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فاصله زیاد استان از مرکز کشور و عقب ماندگی تاریخی آن، شرایط این استان را از سایر استان‌های کشور متمایز کرده است؛ گفت: مشکلات استان باید با نسخه‌ جداگانه و مختص خود استان، حل شود.

احمدعلی موهبتی عصر روزشنبه در نشستی با کریم یاوری مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل استانداری این استان با بیان اینکه میانگین شاخص‌های توسعه استان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و برای جبران این عقب ماندگی، استان مورد توجه همه ارکان نظام بویژه شخص مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است؛ اظهار داشت: سیستان و بلوچستان بالاترین رشد اعتباری را در کشور داراست و در صورتی که اعتبارات به صورت ۱۰۰درصد تخصیص یابد، می‌توان بخش اعظمی از این مشکلات را رفع کرد.

وی افزود: طی دوسال اخیر، بسیاری از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان فعال شده و بخشی از معادن غیرفعال خلع شده به چرخه فعالیت بازگشته و معادن جدید نیز آغاز به کار کرده است که نشانگر یک حرکت نو برای اشتغال پایدار است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شرایط فعلی که استان چالش‌های زیادی دارد، ایجاد اشتغال باید نسبت به بقیه استان‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

موهبتی گفت: از آنجاییکه کارفرمایان استان مواد اولیه مورد نیاز خود را از مرکز کشور تهیه می‌کنند و برای رساندن محصول تولیدی به بازارهای مرکز کشور باید هزینه حمل و نقل بیشتری نسبت به سایر تولیدکنندگان کشور بپردازند، بایستی بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز هدف از سفرش به استان را بررسی مشکلات بنگاه‌ها و رسیدگی به مساله حقوق و دستمزد معوقه کارگران با توجه به فرارسیدن پایان سال عنوان کرد.

کریم یاوری گفت: بر اساس بررسی انجام شده، کارگران برخی شهرداریهای استان و پیمانکاران دارای حقوق و دستمزد معوقه هستند و با اقدامات استان نیز تعداد بنگاه‌هایی که در این زمینه‌ها مشکل دارند به ۱۱درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای ۱۸قانون را بر عهده دارد که مهمترین آن قانون کار است که از مثلث کارگر، کارفرما و کارگاه تشکیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha