اظهارات موری یک هزار داوطلب را از حضور در المپیک توکیو  پشیمان کرد

تهران- ایرنا- بدنبال اظهارات جنسیتی یوشیرو موری، رییس سابق کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو درباره زنان، تاکنون حدود یک هزار داوطلب حضور در بازی‌ها، درخواست‌های خود را پس گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، کمیته بازی‌های توکیو مدعی است که کاهش تعداد داوطلبان تنها درصد کمی از ۸۰هزار داوطلب جذب شده است و این رقم تاثیری بر برگزاری بازی‌ها نخواهد داشت.

اظهارات جنسیتی مطرح شده توسط رئیس سابق بازی‌های ٢٠٢٠ و نگرانی‌ها در مورد پاندمی کووید۱۹ به عنوان دلایل ترک داوطلبان عنوان شده است.

اما با وجود ارسال ایمیل عذرخواهی از سوی برگزارکنندگان مبنی بر «صمیمانه ترین عذرخواهی»، صدها داوطلب ازحضور در بازی‌ها کناره گیری کرده‌اند.

با وجود استعفای یوشیرو و انتصاب هاشیموتو به عنوان رییس کمیته برگزاری بازی‌ها همچنان در خصوص برگزاری این رویداد به دلیل بحران بهداشت جهانی،  شدت نگرانی ها افزایش یافت.

پایتخت ژاپن به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در این شهر همچنان در وضعیت اضطراری قرار دارد. با وجود کاهش محبوبیت برگزاری المپیک توکیو و تهدید پاندمی کرونا، برگزارکنندگان همچنان قاطعانه بر برگزاری بازی‌ها تاکید دارند.

بازی های المپیک توکیو که به دلیل پاندومی کرونا یکسال به تعویق افتاده است مردادماه ١۴٠٠ در توکیو برگزار خواهد شد.

موری ۸۳ ساله در یکی از نشست‌های هیات کمیته اجرایی در نخستین هفته ماه فوریه گفته بود: اگر تعداد اعضای زن هیات کمیته سازماندهی را افزایش دهیم باید اطمینان حاصل کنیم که زمان آنان برای حرف زدن به نوعی محدود باشد، آنها در جمع‌بندی صحبت‌هایشان با مشکل روبرو هستند و این موضوع آزاردهنده است.

موری چهارم فوریه در یک نشست مطبوعاتی فوری تلاش کرد تا از گفته‌هایش عقب نشینی کند و حرف‌های خود را «نامناسب» و مغایر با روح المپیک خواند اما در آن مقطع از استعفا امتناع کرد اما در ادامه مجبور به کناره گیری شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha