استاندار: صادرات زنجان ۱۱ درصد بیش از میزان هدف گذاری، افزایش یافت

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: در سال جاری میزان هدف گذاری صادرات برای این استان ۲۱۸ میلیون دلار بود که در ۱۱ ماهه امسال ۲۳۸ میلیون دلار محقق شده که ۱۱ درصد از رقم هدف گذاری شده هم بیشتر است.

فتح الله حقیقی شامگاه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان افزود: این روند افزایش میزان صادرات در استان در حالی است که در میانگین کشور شاهد کاهش ۲۰ درصدی هستیم.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود میزان صادرات استان زنجان تا پایان سال جاری به رقم بیش از ۲۵۰ میلیون دلار هم برسد.

استاندار زنجان یادآور شد: در سال ۹۸ میزان صادرات این استان ۲۲۳ میلیون دلار بود که میزان ارزش صادرات انجام شده در سال جاری، هفت درصد از آن بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: این درحالی است که در سه ماهه ابتدای امسال به دلیل بسته بودن مرزهای ترکیه که عمده ترین مقصد صادرات استان زنجان است، میزان صادرات ما ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد ولی در ادامه جبران شد.

حقیقی با بیان اینکه از محل ورود موقت کالا، ۲۵۰ هزار تن واردات به استان انجام شده است، گفت: تا کنون ۵۰ هزار تن از این مواد اولیه وارد شده، صادر شده و در ماه های آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

وی به پیگیری های انجام جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و افزود: امروز ماحصل این پیگیری ها بر اساس شاخص و نه شعار قابل ملاحظه است.

استاندار زنجان گفت: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده نیز رتبه این استان از نظر بهبود فضای کسب و کار، از جایگاه سوم به رتبه دوم ارتقا یافته است.

وی خاطرنشان کرد: همه این موفقیت ها در سالی محقق شده که تحریم ها در اوج خود قرار دارد و شیوع کرونا نیز مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

حقیقی گفت: براساس اظهارات مسوولان وزارت بهداشت و درمان کشور، زنجان به عنوان موفق ترین استان در کنترل کرونا عمل کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =