ابتلای ۴۰۰ نفر از کادر درمان تامین اجتماعی لرستان به کرونا

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: ۴۰۰ نفر از مجموع یکهزار و ۴۰۰ نفر کادر درمان این سازمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به این ویروس مبتلا شدند.

امین بهاروند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باوجود درگیری و ابتلای حدود یک سوم کادر درمان با کرونا اما نیروهای این سازمان برای ارائه خدمت مطلوب به افراد بستری و مبتلا از هیچ کوششی دریغ نکردند.

وی اظهار داشت: البته در برخی بخش های بیمارستانی تامین اجتماعی مانند اورژانس، تمامی همکاران در موج سوم کرونا درگیر شدند.

بهاروند تصریح کرد: در طول دوره همه گیری کرونا برای همه کادر بیمارستانی و درمان تامین اجتماعی لرستان تجهیزات کامل حفاظتی و بهداشتی تهیه شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: خدمات کادر درمان این نهاد در مقابله با کرونا به حدی بود که جانفشانی آنها با هیچ موردی امکان جبران نخواهد داشت که البته مدیریت درمان  درصدد جبران اندکی از زحمات آنها با مشوق های انگیزشی و تشویقی بوده است.

بهاروند اضافه کرد: به همین منظور سازمان تامین‌اجتماعی نیز با اختصاص اختیارات خاص به استان ها درصدد جبران عملکرد کادر درمان برآمده است تا بتوانیم بخش کوچکی از خدمات ارزشمند آنها را جبران کنیم.

تعداد مبتلایان به کرونا در این استان تاهفتم اسفندماه به ۶۷ هزار و ۲۸۵ نفر رسیده است و تاکنون یک هزار و ۳۴۸ نفر از مردم این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد استانی شهرستان های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر، دلفان و سلسله، دورود و ازنا در وضعیت زرد و رومشکان و چگنی در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =