نوری: مجیدی باید توانایی‌های فنی‌اش را نشان دهد

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: مجیدی فصل گذشته با استقلال نتایج خوبی گرفت و باید در ادامه راه توانایی‌های فنی‌اش را نشان دهد.

«محمد نوری» بازیکن سال‌های دور استقلال و عضو کمیته فنی امروز استقلال درباره شرایط این روزهای آبی‌پوشان و بازگشت مهدی قایدی به تمرینات استقلال حرف زد. او اگرچه به نحوه بازی تیم فکری انتقاد داشت اما اطمینان داشت در این شرایط برخی‌ها می‌خواهند برای استقلال مشکل‌تراشی کنند و تیم را به حاشیه ببرند و برای همین جو مسموم را علیه استقلال و کادر فنی درست می‌کنند.

مهدی قایدی به تمرینات استقلال بازگشت و اعتصاب او شکست

این اتفاق زودتر از اینها باید صورت می‌گرفت و مهدی قادی باید بعد از بازی با سپاهان در تمرینات آماده‌سازی استقلال شرکت می‌کرد. من منکر توانایی‌های این بازیکن نیستم. بدون شک مهدی یکی از بهترین و با استعدادترین فوتبالیست‌های ایران است که می‌تواند سال‌های سال بهترین بازیکن ایران باشد و در بهترین‌ تیم‌های اروپایی بازی کند. اما با رفتاری که او انجام داد موافق نبودم.

از رفتاری که این بازیکن انجام داد انتقاد کردید؟

مهدی قایدی با استقلال قرارداد دارد و این قرارداد اعتبار دارد، اینکه بازیکن در میانه‌های فصل از حضور در تمرینات خودداری کند و بگوید تا قراردادم درست نشود در تمرینات شرکت نمی‌کنم درست نیست. ما منکر توانایی این بازیکن نیستیم اما اگر اختلاف نظری هم وجود دارد باید در فضای بهتر و آرام‌تر حل شود.

فکر می‌کنید مقصر این اتفاق چه کسی است؟

متاسفانه مدیریت قبلی استقلال فضای خوبی را درست نکرد  پیش از اینکه از این تیم بروند مشکلات زیادی را درست کردند و به بازیکنان وعده‌های الکی دادند که اثرات این وعده‌های پوچ گریبان استقلال را گرفته است. متاسفانه برخی مدیران استقلال نه تنها نتوانستند قدمی در راه کمک به استقلال بر دارند بلکه تیم را به حاشیه کشاندند.

استقلال دور برگشت لیگ را چطور آغاز می‌کند؟

استقلال در دور برگشت کار سختی را پیش رو خواهد داشت، مربیان و بازیکنان استقلال باید در نظر داشته باشند هر مسابقه برای آنها حکم یک بازی فینال را دارد و نیابد کوچک‌ترین اشتباهی را انجام دهند. از دست دادن امتیاز در دور برگشت تبعات خوبی را برای آنها به همراه ندارد.در حال حاضر استقلال باید به این فکر کند هواداران از آنها چیزی جز قهرمانی نمی‌خواهند.

کار استقلال برای قهرمانی آسان نیست؟

مگر قهرمانی آسان می‌‎شود، هر تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید سخت کار کند و سخت زحمت بکشد، باید بهترین عملکرد را داشته باشد و در طول فصل فراز و نشیب کمتری را از خود نشان بدهد، متاسفانه استقلال در نیم فصل اول فراز و فرود زیادی داشت.

هواداران استقلال از عملکرد استقلال رضایت ندارند. من تا حدود زیادی این انتقادات را قبول دارم و به هواداران استقلال حق می‌دهم. آنها چندین سال است طعم قهرمانی در لیگ برتر را نچشیده‌اند و شاهد موفقیت‌های رقیبشان بوده‌اند. آنها دوست دارند استقلال زیبا بازی کند و وقتی مشاهده می‌کنند این اتفاقات رخ نمی‌دهد ناراحت شده و انتقاد می‌کنند.

چقدر از این انتقادات درست است؟

برخی از این انتقادات درست است و برخی دیگر از انتقادات مغرضانه است و اهدافی را پشت سرش دارد.

چه اهدافی؟

برخی ها دوست ندارند استقلال موفق باشد و می‌خواهند با هر ترفندی تیم را به حاشیه بکشند و برای همین از هر ترفندی استفاده می‌کنند تا برای استقلال مشکل‌تراشی کنند. اینها با برنامه حرکت می‌کنند و از کوچک‌ترین اتفاق استقلال حاشیه بزرگ درست می‌کنند. من می‌گویم استقلال صدرنشین بود این انتقادات بود. پس نشان می‌دهد منافع برخی‌ها زدن استقلال است.

فرهاد مجیدی هدایت استقلال را بر عهده گرفت نظرتان چیست؟

فرهاد فصل گذشته نیز سرمربی استقلال بود و شناخت خوبی از این تیم دارد، او از حساسیت‌ها با خبر است و می‌داند دشواری‌های زیادی پیش روی اوست.

مجیدی می‌تواند در استقلال به موفقیت برسد؟

چرا که نه، هم بازیکنان مجیدی را می‌شناسند و هم مجیدی از استقلال شناخت دارد. آنها باید با انگیزه و توان کافی در بازی‌های آینده به میدان رفته و جبران مافات کنند.

او می‌تواند استقلال را به موفقیت برساند؟

فاصله امتیازی استقلال با صدر جدول زیاد نیست و به راحتی قابل جبران است، مجیدی فصل گذشته با استقلال نتایج خوبی گرفت و باید در ادامه راه توانایی‌های فنی‌اش را نشان دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =