۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۹
کد خبرنگار: 2307
کد خبر: 84245158
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از گچساران

گچساران- ایرنا- رئیس اداره تعاون روستایی گچساران و باشت گفت: چهار هزارو ۹۲ تن نهاده‌ دامی و کشاورزی میان روستاییان این شهرستان ها توزیع شد که از این میزان بیش از یکهزار ۳۸۷ تن کود شیمیایی بوده است.

آیت الله محمدی مفرد افزود: ۲ هزارو ۷۰۵ تن سبوس، جو، ذرت و کنجاله سویا ، ۲۱۸ تن مواد سوختی و یک میلیون و ۱۰۸ هزارو ۶۶۴ تن آرد یارانه ‌ای خانه پز از سوی تعاون روستایی در این شهرستان توزیع شد.

وی بیان کرد: در این شهرستان ۲۸ تعاونی تولیدی، کشاورزی و روستایی وجود دارد که تعاونی زنبورداران، مرغداران، باغداران و تعاونی بانوان از عمده‌ترین این تعاونی‌ها است.

محمدی مفرد  اظهار داشت: این شرکت تعاونی ها  شامل پنج شرکت تعاون روستایی، ۱۴ تعاونی کشاورزی، ۶ تعاونی تولیدی، ۲ تعاونی منابع طبیعی و آبخیز داری  و یک تعاونی زنان است.

وی ابراز کرد: بیش از ۱۲ هزارو ۲۰۰ نفر عضو این تعاونی ها هستند.

محمدی مفرد ابراز کرد: راه اندازی  سه تعاونی مرکز خرید در خان احمد باشت، لیشتر و خیرآباد ضروری است.

محمدی مفرد تشکیل شرکت تعاونی روستایی به ‌ویژه در بخش تولید را باعث بالا رفتن میزان بهره وری و افزایش کیفیت محصولات تولیدی عنوان کرد.

رونق تعاونی ها زمینه ساز جهش تولید است

فرماندار گچساران با بیان اینکه رونق تعاونی ها می تواند زمینه ساز جهش تولید باشد گفت: تعاون روستایی با هدف کاهش مسائل و مشکلات تولید کننده متولی بخش اقتصادی روستا فعالیت دارد.

علیرضا اتابک افزود: توسعه زیرساخت های درآمدزا در روستاها و جلوگیری از پدیده مهاجرت از مهمترین سیاست های دولت است و که باید در این راستا از ظرفیت تعاونی‌ با مشارکت روستاییان به درستی بهره گرفته شود.

 وی بیان کرد: تعاونی های روستایی باید دارای خلاقیت باشد که بتوانند سرمایه جذب کند.

اتابک تصریح کرد: رفع مشکلات و معضلات واحد های تولیدی از مهمترین برنامه های در دست اجرا فرمانداری گچساران است.

وی اظهار داشت: نرخ بیکاری در روستاهای این شهرستان به دلیل فراهم شدن زیر ساخت های کشاورزی کاهش یافته و بزودی به تک رقمی خواهد رسید.

 اتابک افزود: توجه به زیرساخت‌های  روستایی طی سال های گذشته  در این شهرستان موجب مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

وی ادامه داد: تقویت  تعاونی های روستایی می تواند موتور محرک اقتصاد جامعه محلی و روستایی را به حرکت درآورد و موجب تقویت زیرساخت های اقتصادی منطقه شود.

اتابک گفت: تعاونی ها باید کارکرد خود را تغییر بدهند چرا که نظام تعاونی همیشه در دنیا موفق  بوده است.

فرماندار گچساران گفت: مهم ترین مساله در زمینه محصولات کشاورزی ساماندهی در جمع‌آوری و فروش است اما بیشتر سود به جیب واسطه ها می رود به همین دلیل نقش تعاونی های در این زمینه باید فعال تر شود.

وی ادامه داد: بخش کشاورزی این شهرستان طی سال های گذشته با اجرای طرح های مهم آبی متحول شده که تعاونی ها باید از این فرصت استفاده کنند.

وی گقت: تعاونی‌ها باید به دنبال سرمایه در گردش باشند و علت توسعه نیافتگی‌ها از همین موضوعات نشات می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =