ایران در تولید انواع بذرها تا ۲ سال آینده به خودکفایی می‌رسد

یزد_ ایرنا _مدیر کل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا ۲ سال آینده با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در تولید همه بذرهای مورد نیاز از جمله سبزی و صیفی به خودکفایی می‌رسیم.

به گزارش ایرنا محمدرضا قدسی روز شنبه در آیین معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ‌با اشاره به اقدامات انجام شده در کشور برای تولید انواع بذرهای مورد نیاز افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در تولید انواع بذر غلات کشور خودکفا شدیم و در بهار سال آینده نیز در تولید انواع بذرهای هیبریدی از جمله بذر کلزا خودکفا می‌شویم. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین بذر وارداتی کشور بذر سبزی و صیفی است که با برنامه ریزی انجام شده قرار است تا پایان امسال ۲۰ درصد بذر مورد نیاز این بخش را نیز خودمان تولید کنیم گفت: در این راستا بذر ۱۰ محصول را تولید کرده ایم و در سال آینده در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد. 

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در دوران تحریمهای ظالمانه و به ویژه مسائل بخش کشاورزی در این وضعیت بحرانی ، از استان یزد به عنوان یکی از استانهای پیشرو در عرصه کشاورزی نوین و علمی یاد کرد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت نقش و وظایف گسترده بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی جامعه و حساسیت های موجود در این عرصه ، لازمه کار در این مجموعه را وجود روحیه جهادی ، ایثارگری و دلسوزی دانست.

سید مسعود عظیمی افزود : خوشبختانه علیرغم تمام محدودیتهای آبی و اقلیمی ، استان یزد با بهره مندی از کارشناسان خبره و تولیدکنندگان توانمند و کاری ، در عرصه های تولیدی و کشاورزی توانسته است به توفیقات چشمگیری دست یابد.

در این مراسم سید ابوالفضل وکیلی به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد  معرفی و از خدمات سید جمال سجادی پور قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =