۸۰ درصد از اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی فعال هستند

گچساران- ایرنا- -مدیر کل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۸۰ درصد از اتحادیه ها و تشکل های وابسته و تحت نظارت در سطح شهرستان های استان فعال هستند.

قدرت اله ویسی  در نشست بررسی مشکلات تعاونی های روستایی گچساران گفت: بیش از ۸۸ هزار نفر عضو اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی این استان هستند.

وی بیان کرد: در شهرستان گچساران ۱۲۰ اتحادیه و تشکل های دامداری، زنان روستایی، تولیدی و شرکت تعاونی روستایی وجود دارد.

ویسی نبود سرمایه را از مهمترین مشکل این اتحادیه ها اعلام کرد و گفت: راه اندازی غرفه محصولات کشاورزی در شهرستان های استان و مدیریت و بازاریابی محصولات کشاورزی از مهمترین راهکارها برای رفع این مشکل است.

وی افزود: فعالیت اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی بخش کشاورزی است.

ویسی تصریح کرد: نقش اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های روستایی در سال های گذشته در این استان کمرنگ بوده که با برنامه ریزی و ساماندهی و ورود آنها در عرصه های کشاورزی و بازار یابی و هدایت آنها به سمت جهش تولید فعال خواهد شد.

وی اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی سازمان های تعاون روستایی و تشکل ها تحت نظارت، حمایت از کشاورزان و قشر آسیب پذیر جامعه روستایی است که در این راستا  امسال محصولات کشاورزی از جمله گندم، کلزا و گوجه فرنگی از سوی این اتحادیه ها و شرکت های وابسته خریداری شد.

ویسی گفت: تعاون روستایی استان بیش از  ۱۴ هزار تن محصول گوجه فرنگی با انعقاد قرار داد و تفاهم نامه با کارخانه رب گوجه فرنگی مرودشت فارس و مجتمع غذایی آیدا اصفهان خریداری و به کارخانجات حمل کرد.

وی ادامه داد: با این اقدام دست دلالان کوتاه و بیش از ۵۲ میلیارد ریال در قالب طرح حمایتی به کشاورزان مناطق گرمسیری این استان پرداخت شد و برای نخستین بار این محصول به کل کشور معرفی و مجوز طرح خرید حمایتی از سوی سازمان تعاون روستایی ایران اخذ شد.

ویسی گفت: همچنین برای تنظیم بازار ۱۰۰ تن پیاز تعاون روستایی استان خریداری و درسطح بازار استان توزیع شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =