مجریان انتخابات با تجربیات گذشته کیفیت برگزاری آن را ارتقا دهند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: برگزار کنندگان انتخابات ۱۴۰۰ در استان با آسیب شناسی انتخابات گذشته و جلوگیری از تکرار کاستی‌ها و همچنین استفاده از تجربه‌های موفق سال‌های قبل کیفیت برگزاری انتخابات پیش رو را بهبود بخشند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در نشست ستاد انتخابات استان سمنان در سالن کوثر استانداری، انتخابات را رویدادی مهم و یکی از نشانه های جدی مردم سالاری در کشور دانست و ابراز داشت: انتخابات پیش رو با توجه به شیوع ویروس کرونا از حساسیت بیشتری برخوردار است و برای برگزاری آن باید ساز و کارهای متفاوتی در نظر گرفته شود و یا تمام الکترونیک برگزار شود.

وی با اشاره به آمادگی استان در برگزاری انتخابات الکترونیک گفت: زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیک در استان وضعیت خوبی دارد و به جز یک فرایند، تمام انتخابات می‌تواند به صورت الکترونیک برگزار شود.

استاندار سمنان گفت: برگزاری بدون نقص انتخابات ۱۴۰۰، در گرو آمادگی ۱۰۰ درصدی اعضای ستاد انتخابات استان است بنابراین همه فرمانداران و اعضای ستاد باید به صورت عملیاتی آموزش ببینند و به فرآیند و قوانین برگزاری انتخابات و کار با فناوری‌های مورد نیاز کاملا مسلط باشند.

آشناگر گفت: در پایان مراحل آموزش، آزمون های تئوری و عملی از مجریان انتخابات گرفته می شود و نتایج به وزارت کشور اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: فرمانداران برای حفظ امنیت، طرح‌های امنیتی در شهرستان‌ها در نظر بگیرند و این طرح‌ها باید تا پایان فروردین به تصویب کمیته امنیت انتخابات استان برسد.

استاندار سمنان بیان کرد: تامین شرایط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در طول برگزاری انتخابات باید مدنظر فرمانداران باشد و با هماهنگی رئیسان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، دستورالعمل‌های خاصی برای برگزاری انتخابات پیش رو در نظر گرفته شود.

آشناگر مهم‌ترین دغدغه مردم را بی‌طرفی مجریان انتخابات دانست و تاکید کرد: هیچ‌یک از اعضای ستاد انتخابات استان نباید موضع خود را در انتخابات اعلام کنند و رای مسئولان برگزاری انتخابات باید مخفی باشد.

استاندار سمنان با بیان اینکه هدف اصلی ستاد انتخابات مشارکت بالای مردمی است گفت: مجریان انتخابات با حفظ استقلال، همدلی خود با هیات نظارت را حفظ کنند و اگر تفاوت در نگاه وجود دارد، با گفت و گو حل شود.

آشناگر ادامه داد: فرمانداران مستند سازی فعالیت‌های خود را به منظور ارزیابی عملکرد انجام دهند.

استاندار سمنان گفت: در نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت کلی کشور از نظر شیوع ویروس کرونا با ثبات عنوان شد و در استان سمنان، شهرستان‌های شاهرود و دامغان از نظر رنگ بندی کرونایی نارنجی و  نزدیک به قرمز هستند.

وی افزود: در این  ۲ شهرستان رعایت شیوه نامه های بهداشتی جدی‌تر گرفته شود.

آشناگر گفت: در برخی از شهرستان‌ها محدودیت‌های تردد شبانه جدی گرفته نمی‌شود و لازم است فرمانداران با همکاری نیروی انتظامی، نظارت‌ها را تشدید و ضعف‌ها را را برطرف کنند.

وی تاکید کرد: وضعیت رنگ بندی شهرستان‌های استان سمنان شکننده است و در صورت غفلت، شیوع کرونا بیش از پیش خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =