توکلی: به تیم ملی دوومیدانی برنمی‌گردم/ جایگاهم را به جوان‌ترها می‌دهم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش سابق دوومیدانی، گفت: هرگز تصمیم به بازگشت به تیم ملی را ندارم و خوشحالم تا به گونه‌ای دیگر در خدمت دوومیدانی باشم و جایگاهم را به جوان‌ترها بدهم.

 به گزارش ایرنا، سپیده توکلی روز شنبه در نشست خبری پیش از مسابقات قهرمانی داخل سالن دوومیدانی کشور، اظهار داشت: باید از محمدعلی محمودزاده مدیر باشگاه سداد تشکر کنم که از ورزش زنان حمایت کرد. ما در دانشگاه آزاد ٦ سال در کنار دوومیدانی‌کاران بودیم اما دانشگاه آزاد به دلیل مشکلات مالی نتوانست در دوومیدانی تیمداری کند.

وی افزود: اگر هم دانشگاه آزاد تیمداری می‌کرد، مبلغی به ورزشکاران این رشته نمی‌داد، زیرا بودجه لازم را نداشت و دوست نداشتم دوومیدانی‌کاران رایگان برای ما مسابقه دهند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با باشگاه دیگری مذاکره کنیم. ٥ سال با دانشگاه آزاد قهرمان کشور شدیم و امیدوارم امسال هم به قهرمانی برسیم.

مربی تیم سداد عنوان کرد: بدنه اصلی این تیم از جوانان و نوجوانان رکورددار ملی هستند و تنها دو یا سه رکورددار اول در تیم خود داریم. این تیم در لحظه آخر بسته شد. در مسابقات باشگاه های کشور تیم پلیمر خلیح فارس و سپاهان عملکرد درخشانی داشتند و می‌توانم بگویم ما در کنار این دو تیم، از جمله قوی‌ترین تیم‌ها در مسابقات قهرمانی کشور  است.

وی اضافه کرد: تیم پلیمر بیشتر با با رکوردداران اول قرارداد بسته است. از پارسال سقف قراردادها دو برابر شده و امسال هم همین روند ادامه دارد. هر چند برای رکوردداران اول تا چهارم پاداش های جداگانه‌ای در نظر گرفتیم و دو و میدانی‌کاران هم قرارداد ثابتی ندارند و اگر پنجم شوند هم مبلغی به آنان تعلق نمی‌گیرد. 

توکلی در پاسخ به این پرسش که با تغییر تحولات ایجاد شده به تیم ملی باز می‌گردد یا خیر؟ گفت: هرگز به تیم ملی برنمی‌گردم. هرچند هاشم صیامی نگاه ویژه‌ای به حوزه زنان دارد و برای اولین بار کمیته زنان را تشکیل داد و نگاه به آینده دارد.‌

در ادامه این نشست «محمدعلی محمودزاده» مدیرعامل باشگاه سداد عنوان کرد: بخشی از مسوولیت اجتماعی سداد را در این دیدیم تا به تیم‌داری در دوومیدانی بپردازیم و همکاری بلند مدتی با این ورزشکاران زن و جوان داشته باشیم. به طور اتفاقی متوجه شدیم که تیم زنان نیاز به حمایت دارد و به عنوان بخشی از مسوولیت اجتماعی به تیم‌داری پرداختیم. نگاه ما حمایتی است و امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به حمایت از ورزش زنان در رشته‌های دیگر هم می‌پردازید، گفت: تیم‌داری در حوزه های دیگر بستگی به تجربه اول دارد. ما یک شرکت پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات هستیم و این رسالت را در خود می بینیم تا فرهنگ سازی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =