افزایش شمار شهرهای دارای کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش شمار شهرهای دارای ویروس کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: فرد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در تبریز شناسایی و قرنطینه شد.

عباسعلی درستی روز شنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: پیش از این ۹ مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در شهرهای اهر، بستان آباد و مرند هم مشاهده شده بود
وی ادامه داد: به طور قطع همه مبتلایان به کرونای انگلیسی در هر نقطه از استان باید مهار و از انتقال ویروس از شهری به شهر دیگر جلوگیری شود.

درستی یادآوری کرد: استفاده از ۲ ماسک در مکان‌های پرخطر و شلوغ همانند بازارها به خصوص برای مصون ماندن از ابتلا به کرونای انگلیسی لازم است. 

وی شکل، کیت‌ها، روش‌های تشخیصی و شرح حال فرد را از تفاوت‌های کرونای جهش یافته با کرونای معمولی دانست و افزود: ارتباط فرد علامت‌دار با افرادی که از محل‌هایی که ژنوم انگلیسی در آن‌ها وجود داشته، مانند کسانی که از کشورهای خارجی آمده‌اند، گمانه‌ها را در برابر انگلیسی بودن ویروس افزایش می‌دهد.

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: مشخص شدن نتیجه آزمایش کرونای انگلیسی ۵ تا ۶ ساعت زمان می برد و این آزمایش‌ها همزمان با انجام در آزمایشگاه تبریز، برای تایید به تهران نیز ارسال می‌شود؛ سیستم آزمایشگاهی کرونای انگلیسی مانند سیستم آزمایشگاهی کرونای معمولی بوده و در صورت وجود کیت این آزمایش در آزمایشگاه خودمان انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =