۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84244858
۰ نفر

برچسب‌ها

هند به ۴۰ کشور دیگر واکسن صادر می‌کند

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه هند اعلام کرد که هند به ۴۰ کشور دیگر واکسن صادر می کند تا فهرست این کشور برای ارسال واکسن به ۷۰ کشور جهان تکمیل شود.

به گزارش ایرنا به نقل از فایننشال اکسپرس ، "اس . جی شانکار "روز جمعه "  در همایش "گفت‌وگوی اقتصادی آسیا ۲۰۲۱" با موضوع "پویایی‌های تجاری و مالی جهانی پساکرونا" گفت: هند با صادر کردن واکسن به بیش از ۷۰ کشور جهان ،‌ به حرف‌های خود درباره آینده‌ای مبتنی بر همکاری عمل می کند.

این  همایش  از روز جمعه به مدت سه  روز توسط  وزارت امور خارجه و "مرکز بین‌المللی پونه" Pune در حال برگزاری است.

وزیر خارجه هند خاطرنشان کرد این کشور در سال گذشته با سه چالش عمده کووید-۱۹ ، نابرابری‌های اقتصادی و مشکلات مرزی رو برو است که برای همه آنها تدابیر مناسب اندیشیده شده است.

وی با اشاره به تدابیر هند در برابر ویروس کرونا خاطرنشان کرد هدف خود اتکایی هند کلیدی برای دستیابی به قدرت اقتصادی در پسا کرونا است.

وزیر امور خارجه هند همچنین در بحثی درباره تجارت آزاد ،  ضمن درخواست از استرالیا و ژاپن برای همکاری با هند در زمینه بازسازی اقتصاد جهانی ، بر لزوم ایجاد یک نظم تجاری برابری‌نگرانه  و منصفانه در جهان تاکید کرد و گفت که تجارت بین کشورها باید بر اساس شرایط مساوی انجام شود.

"ماریس پاین" وزیر امور خارجه استرالیا هم ضمن تبیین چالش‌های استرالیا در ارتباط با گشودگی در تجارت آزاد و دسترسی به تجارت چندجانبه و تقویت زیرساخت‌های زنجیره تامین ، خواستار ایجاد توازنی بین خوداتکایی و مشارکت‌های قابل اطمینان در سطح بین‌المللی برای دسترسی به بهترین فناوری‌های روزآمد ، هوش مصنوعی و مکانیک کوانتوم به عنوان حایلی دربرابر چنین فجایعی در آینده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =