بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند ساخت طرح ملی مسکن گرگان

گرگان - ایرنا - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر یک‌روزه به گلستان با حضور در سایت سعدآباد گرگان از روند احداث ۱۴۰ خانه طرح ملی مسکن این شهرستان دیدن کرد.

در حال حاضر ۲۲۰ خانه در طرح اقدام ملی مسکن در گرگان در حال ساخت است که در مرحله فونداسیون قرار دارد.

همچنین ۹۶ خانه در طرح اقدام ملی مسکن در گنبد ساخته می شود.

وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با اشاره به وجود برخی پروژه های نیمه تمام مسکن مهر در گرگان اظهارداشت : نیمه کاره ماندن این خانه ها با گذشت حدود ۱۰ سال از شروع ساخت قابل قبول نیست.

محمد اسلامی ادامه داد : برخی اسکلت های ایجاد شده در این پروژه غیر استاندارد است و باید در آن بازنگری شود.

به گزارش ایرنا و به استناد آمار اداره کل راه و شهرسازی گلستان، هزار و ۶۵۶ واحد مسکن مهر گرگان به سبب اجرانشدن تعهد از سوی پیمانکاران همچنان نیمه کاره است.

معاون امور عمرانی استاندار گلستان در خصوص دلایل نیمه تمام ماندن این پروژه ها گفت: این واحدهای نیمه تمام به صورت قرارداد سه جانبه با برخی تعاونی‌ها در حال ساخت است و به سبب مشکل مالی این شرکت ها از جمله ناتوانی در تامین آورده، تاکنون تکمیل نشده است.

میرمحمد غراوی اظهار داشت: بر اساس مصوبات شورای عالی مسکن در گلستان ، اراضی به صورت کارشناسی قیمت گذاری و به این تعاونی ها واگذار شد تا واحدهای مسکن مهر را به پایان برسانند اما برخی از این تعاونی ها در عمل به تعهد خود کوتاهی کردند.

مدیرکل مسکن و شهرسازی  گلستان هم گفت: ۱۲ هزار و ۵۶۹ نفر از اهالی گلستان در طرح ملی مسکن ثبت نام و تاکنون ۶۸۹ نفر سهم خود را نزد بانک ها واریز کردند.

حسین محبوبی اظهار داشت: ۲۲ هکتار زمین در گرگان و ۲.۵ هکتار در گنبد برای این طرح اختصاص یافته و تلاش می کنیم مشکل تامین زمین در دیگر شهرهای استان را برطرف کنیم.

وزیر راه و شهرسازی به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و تعدادی از وزرا و معاونان برای افتتاح چند طرح و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی صبح امروز شنبه به استان گلستان سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =