امام جمعه مشهد: حضرت زینب بزرگترین حماسه‌آفرین پس از عاشوراست

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: حضرت زینب(س) زنی خون جگر و دربه‌در نبود بلکه بزرگترین حماسه آفرین، قهرمان و بزرگترین مغز سیاسی و مستاصل کننده دشمن بود و شکستی که امام حسین(ع) بر یزید تحمیل کرد با وجود حضرت زینب(س) اتفاق افتاد.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز شنبه در سالروز رحلت حضرت زینب(س) در رواق امام خمینی حرم امام رضا (ع) افزود: حضرت زینب(س) قهرمان کربلاست و مقام و عظمت آن حضرت به خاطر صبر و تحمل در مصیبت و سختی‌ها نیست.

وی ادامه داد: حضرت زینب(س) در عرصه زندگانی با مشکلات زیادی رو به رو شد و در برابر پیشامدها و رویدادهای فوق العاده ناگواری تحمل ورزید در حالی که این مساله برای انسان با فضیلتی مثل آن حضرت نمی‌تواند به عنوان فضیلت مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: آنچه در کربلا رخ داد یک چیز تصادفی و غیر قابل پیش بینی نبود بلکه از آغاز حرکت، آینده همه یاران و همراهان امام حسین(ع) پیش بینی شده بود و کسانی که برای اسارت آمده بودند گزینش شده بودند.

علم الهدی افزود: انقلاب سیدالشهدا (ع) فقط برای همان دوره نبود. انقلابی را خواست شروع کند که در همه نسلها انقلاب ساز باشد و حضرت زینب(س) در این زمینه نقش مهمی ایفا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha