۲۰۰ سالمند کردستانی برای دریافت واکسن کرونا معرفی شدند

سنندج - ایرنا - معاون توابنخشی بهزیستی کردستان گفت: ۲۰۰ نفر از سالمندان مراکز شبانه‌روزی بهزیستی(مرکز سالمندان) استان برای دریافت واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی این استان معرفی شدند.

مژگان مشفق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر اینکه سالمندان در میان گروه‌های اولویت‌دار تزریق واکسن کرونا  قرار دارند، بنابراین سالمندانی که زیرپوشش این نهاد بوده و در مراکز شبانه‌روزی  هستند به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی شدند.

وی افزود: در حال حاضر هفت هزار و ۲۰۹ سالمند در استان کردستان زیرپوشش بهزیستی قرار دارند و از راه‌های گوناگون از خدمات این نهاد حمایتی بهره‌مند می‌شوند اما این تعداد که برای دریافت واکسن معرفی شده‌اند در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی مستقر هستند.

معاون توابنخشی بهزیستی کردستان یادآور شد: این سالمندان در مراکز شبانه‌ سالمندان به صورت شبانه روزی اقامت داشته و از خدمات مختلف از جمله توانبخشی، دارو درمانی، فیزیوتراپی و کار درمانی بهره‌مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تمام خدمات ارائه شده به سالمندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و در بسیاری مواقع این خدمات بصورت مجازی است.

مشفق افزود: ویزیت در منزل یکی از فعالیت‌های این نهاد در زمینه خدمات‌رسانی به قشر سالمند است که در این ایام بیشتر تلفنی شده و در صورت ضرورت تیم توانبخشی به منزل فرد مراجعه می‌کند.

وی یادآور شد: علاوه بر سالمندان، لیست سایر گروه‌های زیرپوشش این نهاد از جمله معلولان، کودکان کار و سایر گروه‌های هدف نیز برای دریافت واکسن به دانشگاه علوم پزشکی فرستاده شده است، که بسیاری از این گروه‌ها در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

مرحله اول واکسناسیون کرونا ۲۱ بهمن جاری  با دریافت ۳۶۰ دُز واکسن  و تزریق به ۱۸۰ نفر از کادر درمان شاغل در بخش‌های آی‌سی‌یو بیمارستان‌های استان آغاز شد.

در حال حاضر ۱۱۹ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی بستری هستند که ۲۸ نفر آنان در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

در حال حاضر ۶۸ بیمار در سنندج، ۱۱ بیمار در سقز، ۲ بیمار در مریوان، ۲بیمار در قروه، هفت بیمار در بیجار، هشت بیمار در کامیاران، سه بیمار در دیواندره، ۱۶ بیمار در بانه و ۲ بیمار در دهگلان بستری هستند.

شمار جانباختگان کرونا در کردستان از ابتدای شیوع ( اسفند سال گذشته( تاکنون  هزار و ۷۵ نفر است که از این تعداد ۴۲۸ نفر در سنندج، ۱۸۳ نفر در سقز، ۷۲ نفر در قروه، ۷۰ نفر در کامیاران،۸۷ نفر در بانه، ۶۳ نفر در دیواندره، ۴۹ نفر در بیجار،۱۰۳ نفر در مریوان،۱۷نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha