کشف ۹۶۴ هزار کالای بهداشتی و دستگیری ۲۴ محتکر

تهران - ایرنا - جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۹۶۴ هزار عدد انواع ماسک و کالای بهداشتی به همراه ۴۶ هزار و ۸۵۷ لیتر انواع ضد عفونی کننده و مواد شوینده در کشور خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار سهراب بهرامی افزود: با توجه به تغییر رنگ وضعیت شیوع کرونا ویروس در برخی استان ها (روند افزایشی شیوع بیماری) تشدید اقدامات کنترلی و مقابله ای با احتکار اقلام بهداشتی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی دو هفته گذشته کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با تشکیل تیم های مشترک از ۸۴۹ باب واحد صنفی و مراکز توزیع عمده اقلام بهداشتی بازدید و ۱۲ مرکز نگهداری و پخش اقلام بهداشتی متخلف را شناسایی کردند.

جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: کارآگاهان این پلیس پس از هماهنگی با مراجع قضائی در بازدید از مراکز متخلف مذکور، بیش از ۹۶۴ هزار انواع ماسک و کالای بهداشتی مقابله ای کرونا به همراه ۴۶ هزار و ۸۵۷ لیتر انواع ضد عفونی کننده و مواد شوینده کشف و ۲۴ محتکر را دستگیر کردند.

بهرامی اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی و اقلام مکشوفه به مراکز ذیربط تحویل شدند.

وی با بیان اینکه احتکار کالا یک امر ناپسند و غیر اخلاقی است و باعث ضربه زدن به نظام توزیع، عرضه و تقاضا و افزایش بی رویه قیمت کالا می شود از هموطنان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه جرایم اقتصادی بویژه احتکار موضوع را از طریق سامانه فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =