سپاه پاسداران در کنار دولت برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند

سبزوار- ایرنا- معاون اقتصادی سپاه قدس گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وظیفه ذاتی خود می‌داند که در شرایط کنونی که کشور و مردم با مشکلاتی رو به رو هستند در کنار دولت برای رفع مشکلات مردم تلاش کند.

رستم قاسمی روز شنبه در همایش ملی "ایران جغرافیای مهربانی" در سبزوار افزود: سپاه پاسداران به عنوان حامی و حمایت کننده گروه‌های جهادی با سازماندهی و کمک‌های مالی این گروه‌ها در راستای رفع مشکلات کشور همکاری دارد و این کار را وظیفه خود می داند.

وی اضافه کرد: گروه‌های جهادی و داوطلبانه مختلف پزشکی، عمرانی و کمک‌های مومنانه در سطح کشور مشغول فعالیت هستند که سپاه پاسداران خود را حامی آنها دانسته و حمایت‌های لازم را در این خصوص انجام می دهد.

معاون اقتصادی سپاه قدس گفت: سپاه پاسداران با نیروهای بسیحی و پایگاه‌های مقاومت که در اختیار دارد نیز در حوادث طبیعی و کمک‌های مومنانه و محرومیت زدایی برای عبور از شرایط موجود که برخی مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می برنند فعال است.

 قاسمی افزود: هم اینک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صدها طرح کوچک مردم یاری را در مناطق محروم در بخش‌های مختلف ساخت مدارس، مساجد، جاده، پل، درمانگاه و  بخش های کشاورزی بر عهده دارد.

وی ادامه داد: هزینه‌ این طرح‌های محرومیت زدایی از طریق بخشی از درآمدهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) که با مجوز انجام می شود و  بودجه جاری سپاه و کمک‌های دولت تامین می شود.

دبیر کمیته اجرایی همایش "ایران جغرافیای مهربانی"  نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در شهرستان سبزوار از صبح پنجشنبه به مدت سه روز آغاز شده است و رادیو فرهنگ نیز این رویداد مهم را پوشش می‌دهد.

دکتر امین کوشکی افزود: هدف از برگزاری این همایش، معرفی و تکریم خیران و فعالان نیکوکار، ترویج و تقویت فرهنگ نیکوکاری و نوع‌دوستی و تبیین جایگاه گروه‌های جهادی در مهرورزی و محرومیت زدایی است.

وی اضافه کرد: همچنین در برنامه دیگر این همایش ۲ تیم پزشکی متخصص جهادی کشور در سبزوار مستقر شده‌اند که در حوزه دندانپزشکی و جراحی فک و صورت علاوه بر ویزیت رایگان خدمات درمانی را به اقشار کم درآمد ارائه می دهند.

دبیر کمیته اجرایی همایش "ایران، جغرافیای مهربانی" گفت: راه اندازی جهاد دانشگاهی در سبزوار، پیوستن دانشگاه حکیم سبزواری به دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و  نشست علمی موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان با مسوولان خیریه کشوری برخی از برنامه های این آیین ملی است.

همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی " از این پس به پیشنهاد رادیو فرهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =